Prekvapení colní úradníci v Číne zadržali ďalšieho neúspešného pašeráka. A nielen tak hocijakého, pretože tentokrát natrafili na niekoho, kto mal pri sebe doslova rekordne veľký kontrabant.

Pašerák však nebol muž ale žena, ktorá pod svojim oblečením skrývala až 102 iPhonov (väčšina z nich mala byť šestka) vrátane 15 high-end hodiniek, píše web Apple Insider.

Produkty sa snažila prepašovať z Hongkongu do vedľajšieho mesta Šen-čen, čiže z jednej administratívnej oblasti Číny do druhej, a to bez vedomia miestnych colných úradov, čo znamená, že buď chcela ušetriť na dodatočných nákladoch, ktorým by sa v opačnom prípade nevyhla, alebo mala pri sebe neoriginálne kópie. A aj keď zatiaľ pravdu nepoznáme, tá druhá možnosť je podstatne pravdepodobnejšia. Pri tej prvej mohla v prípade úspechu ušetriť až okolo 30 percent.

Colníci ženu odhalili preto, lebo mala na sebe dlhé kusy oblečenia, čo bolo vzhľadom k aktuálne vysokým teplotám tak trošku netradičné. Rovnako im ale prišli divné i za bežných okolností nevídané proporcie tela. Keď ju však kvôli podozreniu z pašeráctva požiadali, aby podstúpila kontrole, nechceli veriť svojim očiam. Obrovské množstvo smartfónov totiž mala pripevnené priamo k telu.

Iní pašeráci, ktorých dolapili ešte pred ňou, mali pri sebe od tých 70 do 80 kúskov, takže môžeme bez obáv povedať, že stojí za novým rekordom.