Americká automobilka vyvíja pre súčasných majiteľov jej vozidiel nový aktualizačný balíček so zameraním na zvýšenie úrovne bezpečnosti. Chce tak predísť ďalšiemu možnému odcudzeniu, aké v minulosti už párkrát nastali.

Za informáciou stojí web Electrek, ktorý píše, že účel čerstvej softvérovej aktualizácie spočíva v zaplátaní existujúcich softvérových dier. Bez nich nebudú môcť kriminálnici využívať ten istý a dokonca ani podobný postup, prostredníctvom ktorého sa im doteraz darilo kradnúť elektromobily so značkou Tesla.

Len v Európe boli počas minulého roka zaznamenané dve úspešné krádeže luxusného sedanu Model S, pričom oba kúsky s najväčšou pravdepodobnosťou skončili rozobraté na jednotlivé diely. Niekoľko častí hardvérovej výbavy, pravdepodobne patriacich jednej z odcudzených Tesiel, totiž neskôr našli naložené v dodávke, ktorá smerovala z Holandska do susedného Nemecka.

A aj keď elektromobily chráni pred podobnými udalosťami neustále pripojenie k mobilnému internetu vrátane pokročilého GPS systému, vždy existuje niekto, pre koho nie je problém obídenie ani takýchto moderných bezpečnostných prvkov. Klasické mechanické znalosti tu ale nestačia – dotyčný musí mať prehľad aj vo fungovaní softvéru či bohaté vedomosti z IT oblasti, predovšetkým z digitálnej bezpečnosti, okolo ktorej sa to v podstate celé točí.

V opačnom prípade sa môže veľmi rýchlo stať, že ho nájdu a s ním aj jeho lup, po čom poputuje do chládku.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!