Tesla Model S valcuje konkurenciu: V USA sa predáva lepšie ako autá od BMW, Audi aj Mercedesu

Predaje luxusného elektromobilu valcujú predaje kúskov so spaľovacími motormi, za ktorými stoja renomované značky.

Elektromobil od amerického výrobcu valcuje konkurenčné kúsky so spaľovacími motormi, za ktorými stoja renomované mená z automobilového priemyslu. Jeho predaje medziročne narástli až o 25 percent.

Vyplýva to z dostupných čísiel za prvý polrok, ktoré má na svedomí web CleanTechnica. Vďaka nim sme nadobudli prehľad ako o minuloročných, tak aj o tohtoročných predajoch známych luxusných sedanov na obrovskom spotrebiteľskom trhu v Spojených štátoch amerických. Prehľad teda tvoria aj značky ako BMW, Audi či Mercedes.

Predaje luxusných sedanov v USA (zdroj: CleanTechnica via BGR)

Tesla si s jej Modelom S medziročne polepšila o približne 25 percent, zatiaľ čo predaje triedy S, BMW 7 či A8 z dielne Audi klesli o viac ako 10 percent. Pokles v niektorých prípadoch prekročil dokonca až 20 percent. Jediným sedanom na fosílne palivá, ktorý si polepšil viac ako spomínaný elektromobil, je Porsche Panamera, a to o slušných 36 percent.

Problémy s výrobou batérie

Len nedávno odhalené čísla automobilky Tesla prezradili, že výrobné linky opustilo za posledné tri mesiace okolo tých 25-tisíc elektromobilov (od začiatku roka 2017 približne 50-tisíc), kde je okrem sedanu započítané aj SUV Model X. Keby však nenastali komplikácie s výrobou novej, až 100 kWh batérie, mohlo ich byť podstatne viac, čo by sa následne vďaka veľkému dopytu odrazilo i na lepších predajoch a potom i na pozitívnejšej medziročnej zmene.

TIP REDAKCIE
200 W nabíjanie môže prísť už v polovici tohto roku! Uvedie ho Xiaomi a Oppo

To dôležité tu ale je, že dopyt po elektromobile Model S na rozdiel od drvivej väčšiny nepriamej konkurencie z tej istej triedy neustále rastie. Takže čísla, aké odhalia po uplynutí súčasného štvrťroku, budú s pomerne veľkou pravdepodobnosťou opäť trošku lepšie ako tie, ktoré patria k tomu predchádzajúcemu.

Problémy súvisiace s výrobou najväčšieho akumulátora sú totiž dávno vyriešené, takže Tesle už nič nestojí v ceste.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať