Tesla Model S

Tesla vyrobila za tri mesiace cez 25-tisíc elektromobilov. Mohlo ich byť aj viac

Automobilka prezradila oficiálne čísla, vďaka ktorým sme sa dozvedeli ako počet vyrobených vozidiel, tak aj počet vozidiel, ktoré poputovali čakajúcim zákazníkom.

Automobilka prezradila oficiálne čísla, vďaka ktorým sme sa dozvedeli ako počet vyrobených vozidiel, tak aj počet vozidiel, ktoré poputovali čakajúcim zákazníkom. Keby nie sú problémy s výrobou akumulátora, mohla nastať podstatne lepšia situácia.

Za posledné tri mesiace (apríl, máj a jún) opustilo inteligentnú montážnu linku spoločnosti Tesla viac ako 25-tisíc elektromobilov Model S a Model X. Od začiatku roka ich je teda dokopy cez 50-tisíc. Taktiež ale vieme, že si počas uplynulého štvrťroka našlo 22-tisíc kusov svojich nových majiteľov.

Šéf Elon Musk má však aj napriek tomu hlavu v smútku – výsledky totiž pokazili komplikácie vo výrobnom procese 100 kWh batérií. Bez nich mohli byť čísla citeľne vyššie.

Ako informuje web SlashGear, spomínané komplikácie ovplyvnili výrobu až tak, že v porovnaní s dopytom po akumulátoroch z portfólia modernej automobilky zaostávala do júna približne o tých 40 percent. Nie je sa ale ani čomu čudovať, pretože s rastúcou kapacitou rastie aj náročnosť zhotovenia.

TIP REDAKCIE
LC400 Pro 50 W: Laserová gravírovačka, ktorú si zamilujete. Teraz stojí už len 185 €

Čím je kapacita väčšia, tým rastie i pravdepodobnosť, že počas výroby nastane nejaký ten problém. Ak sa im ale podarí v procese odstrániť všetky koreňové príčiny, táto pravdepodobnosť potom celkom logicky výrazne klesne. A to, ako naznačujú čerstvé informácie priamo od Tesly, už majú vraj za sebou. Teraz sa preto môžu naplno sústrediť na produkciu netrpezlivo očakávaného Modelu 3, ktorá začne nadchádzajúci piatok.

Tesla Model 3

Automobilka plánuje v decembri vyrobiť približne 20-tisíc elektromobilov Model 3, čo však v priebehu prvej polovice budúceho roka porastie až na 40-tisíc, čiže tu hovoríme o 10-tisícoch kusoch za jeden jediný týždeň. Rast by ale mohol postupom času celkom reálne pokračovať až k míľniku 80-tisíc vozidiel mesačne.

Tesla Model 3 (zdroj: Tesla)