Ruskí vojaci dostanú nadľudské schopnosti. Nová uniforma ich premení na polorobotov

Exoskeleton poskytne vojakom nadľudské fyzické kapacity. Vďaka jeho asistencii dokážu prejsť výrazne väčšie vzdialenosti, budú podstatne rýchlejší a aj obratnejší.

Technologický vývoj nenapreduje iba v spotrebiteľskej oblasti trhu, ale v tej zbrojárskej, kde mu navyše nestoja v ceste takmer žiadne bariéry. Futuristická bojová uniforma pre ruskú armádu predstavuje jeden z doslova ukážkových príkladov.

Tá totiž vyzerá a aj funguje ako tie, aké sme doteraz mali príležitosť vidieť v akcii iba pri pozeraní hollywoodských sci-fi filmoch. A hoci zatiaľ hovoríme iba o nedokončenom prototype, sériová výroba by mala začať niekedy počas nadchádzajúcich rokov. Za vývojom stojí štátom riadený inštitút.

Jej pokročilá technologická výbava zahŕňa ako heads-up displej slúžiaci na zobrazovanie užitočných informácií, ktorý je umiestnený priamo pred tvárou vojaka, tak aj nenápadný konštrukčný mechanizmus v podobe akejsi vonkajšej kostry. Uniformy z budúcnosti taktiež pozostávajú z diskrétneho nepriestrelného materiálu či rôznych senzorov, ktoré majú za úlohu zbierať dáta z bezprostredného okolia vojaka.

Spomínaný exoskeleton poskytne vojakom nadľudské fyzické kapacity. Vďaka jeho asistencii dokážu prejsť po vlastných výrazne väčšie vzdialenosti, budú podstatne rýchlejší, obratnejší, zvládnu niesť citeľne ťažšie batohy alebo viac munície a predovšetkým spotrebujú menej kalórií, pretože časť z pohybu si za nich odmaká stroj.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím