Apple vymení LCD za OLED displeje, ktoré budúci rok ponúknu až tri iPhony

Kalifornský gigant chystá zasiahnuť do zobrazovacej technológie jeho iOS smartfónu, a to tak, že ju rovno celú vymení za modernejšiu alternatívu.

Kalifornský gigant chystá zasiahnuť do zobrazovacej technológie jeho iOS smartfónu, a to tak, že ju rovno celú vymení za modernejšiu alternatívu. V roku 2018 tak mali prísť na pulty obchodov až tri modely s OLED displejmi. 

Rovnaký počet iPhonov predstaví s pomerne slušnou pravdepodobnosťou aj tento rok, avšak len jeden z nich dostane nový typ zobrazovacieho panela. Zostávajúce dva kúsky by teda mali ponúknuť zaužívanú klasiku v podobe Retiny, čiže klasického LCDčka s vlastným názvom.

Za čerstvou informáciou stoja bližšie nešpecifikované zdroje z priemyselného prostredia, píše web MacRumors, pričom ten sa odvoláva na web Nikkei. “Apple plánuje použiť OLED displeje vo všetkých iPhonoch, ktoré budú predstavené v druhej polovici roka 2018.

Za tranzitným prechodom stojí snaha zabezpečiť dostatočné a predovšetkým spoľahlivé výrobné kapacity, čo pochopiteľne nejde zo dňa na deň. V opačnom prípade nemusia dokázať pokryť predpokladaný dopyt zo strany potenciálnych zákazníkov, a to by, samozrejme, znamenalo slabšie predaje a zároveň i nižšie zisky.

TIP REDAKCIE
BLUETTI AC200MAX a AC300: Špičkové prenosné elektrocentrály smerujú do Európy!

Samsung aj LG

Vedenie Applu sa navyše nechce a ani by sa nemalo spoliehať iba na jedného dodávateľa panelov. A keďže tých kvalitných či dostatočne vybavených zatiaľ veľa neexistuje, nezostáva im nič iné, ako sa obrátiť na dve súčasné špičky z Južnej Kórei.

OLED displeje pre nadchádzajúce generácie iPhonov bude teda zrejme vyrábať, ako ešte dávnejšie naznačili viaceré na sebe nezávislé zdroje z dodávateľského reťazca, spoločnosť Samsung a neskôr aj spoločnosť LG. Tá však musí najskôr vybudovať novú fabriku, do ktorej vraj investuje aj Apple (od 1,7 až do 2,6 miliardy dolárov), pretože momentálne nedisponuje kapacitami, aké kalifornský gigant vyžaduje.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať