Hackeri sa pripojili na sieť kasína cez high-tech akvárium

Bezpečnostní experti už mnohokrát varovali pred potencionálnym nebezpečenstvom zariadení pripojených k internetu. Teraz však zistili, že do rizika vás môže dostať aj akvárium. Jednoducho vás cezeň hacknú.
UwAAAABJRU5ErkJggg==

Bezpečnostní experti už mnohokrát varovali pred potencionálnym nebezpečenstvom zariadení pripojených k internetu. Teraz však zistili, že do rizika vás môže dostať aj akvárium. Jednoducho vás cezeň hacknú.

Podľa novej správy od kyberbezpečnostnej firmy Darktrace, sa hackeri nedávno napojili na high-tech akvárium kasína v Severnej Amerike, s cieľom ukradnúť informácie z iných častí siete. Pred tým, ako bolo toto narušenie eliminované, hackeri poslali dáta do zariadenia vo Fínsku.

Počas útoku opísanom v správe zverejnenej vo štvrtok, boli hackeri schopní previesť zo siete 10 GB dát. A to je len jedna z niekoľkých bizarných hrozieb, ktoré vrhajú tieň na zraniteľnosť spojenú s dnešnými zariadeniami.

„Tento incident predstavuje potrebu celkovej viditeľnosti každého používateľa a zariadenia – zahŕňajúc aj akváriá pripojené na internet,“ uviedol tím Darktrace. Akvárium bolo v kasíne vraj nainštalované ako atrakcia. Dokázalo regulovať teplotu a slanosť a taktiež sa staralo o kŕmenie.

Napriek úsiliu ochrániť ho sa ukázalo, že akvárium je vlastne slabinou v sieti kasína.
Tým, že sme zamerali nekonvenčné zariadenie, ktoré sa naposledy pripojilo do siete, sme zistili, že sa útok vyhol tradičnému bezpečnostnému systému,“ vysvetľuje správa.

Informácie o tomto incidente boli zverejnené len pár dní po tom, čo FBI varovala pred hračkami pripojenými na internet, ktoré mali zhromažďovať osobné údaje detí. Takéto hračky mohli obsahovať časti ako mikrofón, kameru, GPS, pamäť a rozpoznanie reči. Deti by tak mohli nevedome prezradiť informácie ako ich meno, školu alebo aktivity. Rodičom bolo povedané, aby sa smart bábiky menom Cayla práve z týchto dôvodov zbavili.

Experti taktiež varovali, že aj iné zariadenia pripojené doma, ako smart televízie, chladničky, ale aj dokonca kanvice, by mohli špehovať majiteľov.

Total
8
Zdieľaní