Ďalší veľký úspech hackerov: Vďaka diere v peňaženkách ukradli takmer 30 miliónov eur

Kyberkriminálnici sa môžu pochváliť ďalším obrovským lupom, ktorý je tentokrát ešte väčší ako ten nedávny, kedy nadobudli niečo cez 6 miliónov eur.

Kyberkriminálnici sa môžu pochváliť ďalším obrovským lupom, ktorý je tentokrát ešte väčší ako ten nedávny, kedy nadobudli niečo cez 6 miliónov eur. Cieľ bol pritom v oboch prípadoch ten istý – čoraz populárnejšia kryptomena Ethereum.

Úspešní hackeri, ktorých bližšia identita zostáva i naďalej neznáma, využili kritickú bezpečnostnú dieru v online službe Parity Wallet poskytujúcej, ako už naznačuje samotný názov, priestor na úschovu finančného obnosu v čoraz hodnotnejšej kryptomene, akou je aj Bitcoin. Vďaka šikovnému triku tak dokázali odcudziť také množstvo etherov, že ich hodnota dosahuje po prepočte prostredníctvom aktuálneho kurzu až niečo cez 27 miliónov eur.

Áno, čítate správne, 27 miliónov eur.

Prostredníctvom troch transakcií dokopy nadobudli 153-tisíc etherov, píše web Gizmodo, ktorý sa zase odvoláva na informácie z ostrieľaného webu CyberScoop.

Mohli ukradnúť ešte viac

Hackerov so zlými úmyslami ale nakoniec zastavili dobrí hackeri, ktorí im svojou iniciatívou znemožnili pokračovať v sofistikovanej krádeži, pretože zostávajúce peniaze nevedomých používateľov služby Parity Wallet pohotovo preniesli do bezpečia, kam tí zlí už nemali prístup. Využili pritom tu istú dieru v zabezpečení.

Možno to znie ako časť z dychberúceho scenáru hollywoodskeho trháku, no táto situácia sa v prostrední digitálnej diaľnici naozaj udiala. A to len pred niekoľkými hodinami, pričom zachránili podstatne viac, ako bolo ukradnuté. Ide totiž až o 377-tisíc etherov, ktoré majú v týchto dňoch hodnotu neuveriteľných 65 miliónov eur.