Toyota vyvíja unikátne lietajúce auto, ktoré v roku 2020 odštartuje olympijské hry

Automobily, ktoré dokážu viac ako len jazdiť po cestách, nie sú vôbec nič nové. Donedávna im však nevenovala pozornosť ani jedna renomovaná automobilka.

Automobily, ktoré dokážu viac ako len jazdiť po cestách, nie sú vôbec nič nové. Donedávna im však nevenovala pozornosť ani jedna renomovaná automobilka. Situáciu sa rozhodla zmeniť až Toyota s jej ambicióznym start-upom.

Ostrieľaný japonský výrobca začal s vývojom netradičného dopravného prostriedku, aký zatiaľ nemá obdoby. Bavíme sa tu o akomsi hybride medzi klasickým autom a helikoptérou, ktorý dostane ako štyri kolesá, tak aj štyri vrtule, čiže môžeme veselo zabudnúť na nepraktické krídla.

Web Digital Trends píše, že cieľom spomínaného start-upu automobilky je vytvoriť prostriedok s kapacitami jazdiť po cestách a zároveň lietať vo vzduchu, vďaka čomu by používateľ nemusel čakať v nekonečných mestských zápchach. A aby nezostali iba pri planých slovách, celému svetu už stihli ukázať i čiastočne fungujúci prototyp.

Samozrejme, aby sa novinka mohla dostať do obchodov, čaká ju ešte pomerne dlhý vývoj. Momentálne ju tvorí iba hrubá kovová konštrukcia vrátane ďalších dôležitých častí na zabezpečenie pohonu. Pokiaľ pôjde všetko podľa plánov, v roku 2020 vraj poslúži na oficiálne otvorenie nadchádzajúcich olympijských hier, ktoré prebehnú v hlavnom meste Japonska, v Tokyu.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Predstavenie má prebehnúť už 8. februára

Viac vizuálnych detailov nájdeš na autentickom videu nižšie.

Total
40
Zdieľaní
Total
40
Zdieľať