Tesla Model 3

Elektrická revolúcia sa už blíži. Tesla začala s výrobou batérií pre očakávaný Model 3

Spustenie výrobného procesu batérií oznámil jeden zo zakladateľov Tesly a jej súčasný CTO, JB Straubel, pričom nezabudol spomenúť ani výrobu elektromobilu.

Futuristická fabrika Gigafactory spúšťa výrobný proces akumulátorov pre ľudový elektromobil so značkou Tesla. Americká automobilka chce ale onedlho spraviť to isté aj s karosériou Modelu 3, ktorý by sa mal objaviť na pultoch obchodov už niekedy v roku 2018. Všetko teda naznačuje, že plány Elona Muska idú podľa pôvodných očakávaní.

Spustenie výroby batérií cez víkend oznámil jeden zo zakladateľov Tesly a jej súčasný CTO, JB Straubel, pričom nezabudol spomenúť ani súčasné prípravy na spustenie komplexného procesu výroby celého elektromobilu. Ten, ako vieme už dlho, chcú priviesť k životu niekedy v polovici roka 2017, aby tak mohli splniť všetky sľuby, ktoré dali nedočkavým zákazníkom so zaplateným depozitom.

Tesla Model 3 bude pozostávať z prispôsobenej batérie s novou architektúrou a s novým modulom, píše web Electrek, ktorá po plnom nabití kapacity vydrží približne 350 kilometrov. Výroba prebieha na americkej púšti v Nevade, kde sú k dispozícii aj kapacity na recykláciu.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2
Total
53
Zdieľaní
Total
53
Zdieľať