Až tri zariadenia na jedného človeka. Internet vecí bude do roku 2020 obrovský

0
Internet vecí

O ružovej budúcnosti takzvaného Internet of Things počujeme neustále – čo však hovoria odhadované čísla od analytikov? Tie okrem toho, že súhlasia, prezrádzajú aj to, že do roku 2020 bude k digitálnej diaľnici pripojených cez slušných 24 miliárd (dnes nás je okolo 7,5 miliardy) elektronických zariadení, tvrdí web Business Insider.

Internet vecí predstavuje internet druhej generácie, čiže výsledok technologickej evolúcie, pretože čoraz viac vecí okolo nás nadobúda vlastnú, bezdrôtovú konektivitu. Okrem osobných počítačov a laptopov sú teda k nemu pripojené aj iné typy zariadení, nielen smartfóny alebo tablety. Hovoríme tu o kuchynských spotrebičoch, televízoroch, termostatoch, elektromobiloch, ale i celých domoch.

Úlohou internetu vecí je zabezpečiť neustále prepojenie všetkého, čo vo svojich útrobách skrýva elektroniku, vďaka čomu získame v podstate nepretržitý prístup k pohodlnému diaľkovému ovládaniu alebo k užitočným informáciám súvisiacim s našou domácnosťou či s iným majetkom. Aby však mohla vynovená digitálna diaľnica fungovať naplno, je vyžadovaná prítomnosť plne funkčných 5G sietí, ktoré sú prispôsobené jej vysokým prevádzkovým požiadavkám a tak obrovskému množstvu elektronických zariadení.