Nový iOS 11 odhalil výbavu iPhonu 8. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Web iDropNews prišiel so zoznamom zaujímavých schopností a častí hardvérovej výbavy očakávaného iPhonu 8. Ten zostavil vďaka dobre skrytým informáciám z aktualizačného balíčka iOS 11.

Softvérové novinky z nového iOS síce poznáme už dlhšie, no existujú aj také, o ktorých príliš veľa webov nepísalo. Nemali však ani dôvod, pretože sú určené pre model iPhonu, aký zatiaľ nikde nekúpime.

Teraz na chvíľu odbočíme od špekulácií a pozrieme sa na to, čo všetko v sebe ukrýva verzia operačného systému, ktorá bude jedného dňa poháňať aj očakávanú osmičku.

Web iDropNews prišiel so zoznamom zaujímavých schopností a častí hardvérovej výbavy očakávaného iPhonu 8. Ten zostavil vďaka dobre skrytým informáciám z momentálne testovaného aktualizačného balíčka pod označením iOS 11, ktorými potvrdil, že nástupca za súčasnú sedmičku dostane ako OLED panel bez nemoderne veľkých rámikov, tak aj nedávno odhalené bezdrôtové nabíjanie, pričom v zozname nájdeme zmienku i o Touch ID nachádzajúcom sa priamo pod displejom.

  • OLED displej bez rámikov – zmeny v používateľskom prostredí nového iOS naznačujú, že Apple predsa len siahol po zobrazovacom panely, okolo ktorého nebudú tradične hrubé rámiky, pričom viac černej farby zase hovorí o použití OLED technológie, ktorá vie v takom prípade šetriť batériu
  • Bezdrôtové nabíjanie – odhalený zvuk z aktualizačného balíčka s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí s funkcionalitou bezdrôtového nabíjania
  • Lepšie fotoaparáty – ešte počas podujatia WWDC 2017 bolo možné počuť o zmene formátov fotografií či videí, čím Apple zredukuje ich veľkosť, a to celkom logicky naznačuje citeľný nárast kvality záberov (s rastúcou kvalitou totiž rastie aj veľkosť)
  • Pokročilá rozšírená realita – o softvérových nástrojoch pre iOS vývojárov, ktoré súvisia s rozšírenou realitou, už bolo čo-to počuť, web iDropNews však tvrdí, že iPhone 8 ponúkne vďaka integrovaným 3D senzorom a ďalšiemu špeciálnemu hardvéru AR zážitok na úplne inej úrovni, ako ponúka súčasná konkurencia (alebo ako ponúknu staršie generácie iPhonu)
  • Touch ID pod displejom – v iOS 11 objavili náznaky, že biometrický senzor na snímanie odtlačkov prstov po novom nájdeme priamo pod zobrazovacím panelom, aby tak mohli ušetriť miesto na konštrukcii a natiahnuť uhlopriečku displeja
TIP REDAKCIE
NÁVOD: Takto získate Windows 11 zadarmo alebo za menej ako 6 €!
Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať