Elektrický AirQuadOne vzlieta aj pristáva vertikálne a na jedno nabitie zvládne 40 km

O dopravných prostriedkoch, ktoré majú miesto kolies buď krídla alebo vrtule, už bolo čo-to počuť. Podobné plány ale nekuje iba Uber, AeroMobil či start-up jedného zo zakladateľov Googlu.

O dopravných prostriedkoch, ktoré majú miesto kolies buď krídla alebo vrtule, už bolo čo-to počuť. Podobné plány ale nekuje iba kontroverzný Uber, slovenský AeroMobil či ambiciózny start-up jedného zo zakladateľov Googlu, ale aj konzorcium s názvom Neva Aerospace. To tvorí až päť renomovaných spoločností a jeho cieľ spočíva vo vývoji moderného letectva poháňaného elektrickou energiou, píše web Wired.

Tento týždeň odhalené lietajúce vozidlo AirQuadOne preto predstavuje iba malú časť z toho, na čo sa môžeme v blízkej budúcnosti tešiť. Koncept po vizuálnej stránke pripomína klasickú štvorkolku, avšak bez kolies, ktoré nahradili vrtule a elektromotory. Netradičný dopravný prostriedok teda vzlieta a aj pristáva vertikálne.

Po plnom nabití akumulátora vie vydržať od tých 20 do 30 minút, pričom všetko záleží iba od toho, akou rýchlosťou lietame. Ak sa uskromníme a udržíme tempo 50 kilometrov za hodinu, spomínaná pol hodinka by v takom prípade nemala byť vôbec žiadny problém. A dozajd?

Vraj okolo 40 kilometrov, čiže tu hovoríme o niečom, čo je určené do mestského prostredia, kde sú kratšie vzdialenosti a predovšetkým dopravné zápchy. Komerčné využitie je ale zatiaľ v nedohľadne. Výrobca musí najskôr vyriešiť súčasné problémy s regulačnými úradmi a až potom môže začať premýšľať nad výrobou či predajom.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať