Toto je STRØM Bike, elektrický bicykel pre pohodlnú jazdu a každý terén s dojazdom 80 kilometrov

0
FOTO: Indiegogo

Elektrický pohon a napájanie momentálne neotriasa iba automobilovým priemyslom. Elektrina si už skôr rozumela aj s dvoma kolesami bicyklov.

Bicykle poháňané elektrickou energiou majú renomé drahých strojov s ergonomickým dizajnom prispôsobeným pre rýchlejšiu jazdu.

Najnovší model elektrického bicykla nazvaného STRØM Bike toto renomé aspoň z časti vyvracia.

STRØM Bike je produktom škandinávskych inžinierov, ktorý má silný elektromotor, masívnu konštrukciu a hrubé, 3-palcové pneumatiky. Bicykel je stvorený pre každodenné dochádzanie (napr. do práce) a príležitostné rekreačné jazdenie.

STRØM Bike
FOTO: Indiegogo

Takýmto spôsobom bicykel používa väčšina z nás. Mimoriadne hrubé pneumatiky zabezpečia stabilnú jazdu aj po nespevnených povrchoch či poľných cestách, ktorých je v našej krajine neúrekom.

V závislosti od konkrétneho modelu vás bude tlačiť vpred elektromotor s výkonom 250 – 350 W. Vyvinie maximálnu rýchlosť 30 kilometrov za hodinu a na jedno nabitie prejdete 80 kilometrov. Pre mestské aglomerácie viac ako dosť.

STRØM Bike
FOTO: Indiegogo

Jazdné režimy budú vyhovovať každému. Elektromotor vám môže v šliapaní do pedálov iba pomáhať, zabezpečí kompletný pohon bez vynaloženej ľudskej sily alebo naopak. Osobnej kondícii sem-tam prospeje čisto ľudský pohon, ktorý ušetrí batériu.

Nebol by to pravý bicykel na elektrinu keby nemal LCD displej. Vďaka nemu uvidíte všetky podstatné informácie o jazde. Hovoríme o rýchlosti, zostávajúcej batérii, aktívnom jazdnom režime alebo o prejdených kilometroch. Systém sa ovláda pomocou malého prepínača na ľavej rukoväti bicykla.

STRØM Bike
FOTO: Indiegogo

K výbave ešte pripočítajte integrovanú nabíjačku pre smartfóny a tablety, a LED svetlá so životnosťou 50 000 hodín.

STRØM Bike vznikol vďaka kolektívnemu financovaniu na platforme Indiegogo. Nadšenci technológií projekt prefinancovali o viac ako 380 percent, čiže je jeho produkcia takpovediac už istá.

Bicykel si môžete zatiaľ objednať prostredníctvom platformy Indiegogo, pričom výrobca pripavil aj model určený špeciálne pre Európu. Jeho rýchlosť je ale limitovaná na 25 kilometrov za hodinu, čo je stále dostatočné.

STRØM Bike
FOTO: Indiegogo

Európsky typ má motor s výkonom 250 W, LCD displej, hydraulické brzdy, 7-stupňový prevodový systém Shimano, spomínané LED svetlá či ultra mäkké sedadlo. Ak by ste čakali štvorcifernú cenu, sklameme vás.

Cena prepočte necelých 800 eur je dosť lukratívna, aj keď sa mierne predraží vďaka poštovnému. Výrobca bezplatne doručuje len na americký trh. Prví zákazníci obdržia svoj STRØM Bike už tento rok v auguste.

Všetky detaily a varianty bicykla nájdete TU, na stránke platformy Indiegogo.