Úvod Veda Vesmír

Vesmír

TECHBYTE Veda vám ponúka najnovšie správy o dianí vo vesmíre či už ide o novinky alebo analýzy. Napíšeme o najnovších objavoch NASA alebo o ďalšom štarte rakety SpaceX na medzinárodnú vesmírnu stanicu. Zoberieme ťa na poznávaciu cestu k novým exoplanétam, počasí vo vesmíre a oveľa, oveľa viac.

V Arizone vylepšili teleskop: Poskytne nám najdetailnejšiu mapu vesmíru v 3D

Vďaka vylepšeniam v arizonskej Kitt Peak National Observatory, by sme už čoskoro mohli vidieť najdetailnejšiu mapu vesmíru, a to dokonca v 3D.

Pozri sa, ako vyzerá severný pól Slnka. Vedci vytvorili jeho simuláciu

Severný pól Slnka nikdy nikto nevidel, pretože vedci v skutočnosti nemajú žiaden jeho obrázok. To však neznamená, že nedokážu zistiť ako vyzerá.

Rusi podľa dohadov plánujú militarizovať vesmír útočnými zbraňami. Čo na to USA?

Keď príde na pretras vesmír, Rusi sa správajú naozaj zvláštne. Nedávno sa po svete rozšírili dohady o tom, že do vesmíru mohli vypustiť tajnú zbraň.

Raketa Sojuz odštartovala ku ISS len pár týždňov po jej zlyhaní

Dnes ráno vzlietla do vesmíru raketa Soyuz. Na jej palube sa nachádzali traja astronauti s pomerne jednoduchým cieľom - dosiahnuť ISS (International Space Station).
mesiac

Čína chce byť prvá: Na odvrátenú stranu Mesiaca posiela rover

Z našej Zeme vidíme Mesiac len z jednej strany, ktorá je osvetlená slnečným svetlom. Čo sa však ukrýva na tej odvrátenej?
Sonda InSight

Dokázali to: NASA úspešne pristála na Marse, sonda okamžite poslala fotku

Sonda InSight americkej NASA včera večer o 20:53 úspešne ukončila pristávací manéver na povrchu červenej planéty.

Elon Musk: Je tu 70 % šanca, že sa presťahujem na Mars

Elon Musk už dávnejšie vyjadril chuť vycestovať na Mars. Znie to ako zo sci-fi, no je to tak. Akú veľkú šancu dáva tomu, že tam nakoniec skončí?

Rusi chcú poraziť Elona Muska: Majú technológiu rakiet, ktorá je na vyššej úrovni!

Elon Musk a jeho SpaceX prepisujú to, čo bolo doteraz zaužívané už niekoľko rokov. Vyzerá to však tak, že mladý miliardár má vážneho vyzývateľa. Do boja o najlepšie rakety sa púšťa Rusko.
InSight

NASA poslala na Mars ďalšiu techniku, InSight bude skúmať stavbu červenej planéty

Vedci z viacerých kútov sveta si zrejme o pár hodín schuti zatlieskajú. Keď sonda InSight úspešne pristane na Marse, spustia jej prevádzku.

Vedec Bill Nye o upravení Marsu pre život: Ľudia, čo ste sfajčení?

Známy vedec a propagátor vedy Bill Nye poriadne naložil plánom Elona Muska, ktorý chce upraviť povrch Marsu pre život ľudí.
Elon Musk

Renomovaný vedec: Vizionár Elon Musk zmení našu civilizáciu na nepoznanie

Elon Musk si získal priazeň ostrieľaného astrofyzika. Mediálne slávny vedec Neil deGrasse Tyson ho zaradil medzi mená ako Steve Jobs a Bill Gates.
Starship

Starship: Elon Musk premenoval vesmírnu raketu, ktorou poletíme aj na Mars

Šéf vesmírnej spoločnosti SpaceX premenoval ambicióznu vesmírnu raketu Big Falcon Rocket na Starship.
Oumuamua

Renomovaní vedci šokujú: Záhadný vesmírny objekt vraj nebol asteroid, ale UFO

Záhadný vesmírny objekt Oumuamua s podlhovastým tvarom nebol podľa ostrieľaných odborníkov z brandže žiadny asteroid a ani kométa.

Laser viditeľný na vzdialenosť 20 tisíc svetelných rokov: Ďalšia snaha o spojenie sa s „mimozemšťanmi“?

Určite už si počul o mnohých spôsoboch akými sa najznámejší svetoví vedci snažili skontaktovať s mimozemskou civilizáciou, ktorá "tam vonku" podľa nich a aj mnohých iných, existuje. Nikoho však nenapadlo to, s čím prišiel jeden z výskumníkov z Massachusetts Institute of Technology - MIT.

Starman v Tesla Roadster už preletel popri Marse, pokračuje ďalej

Červená Tesla Roadster patriaca Elonovi Muskovi, v ktorej sedí vzácny pasažier známy ako Starman už preletela popri Marse. Na Twitteri o tom informovala spoločnosť SpaceX.

Ostatní práve čítajú