TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Bratislava žila technológiami. OpenSlava 2025 priniesla živé diskusie a desiatky prednášok
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Bratislava žila technológiami. OpenSlava 2025 priniesla živé diskusie a desiatky prednášok

21. novembra 2025 15:27
Redakcia
Pulikované 21. novembra 2025
Zdieľať
2 min
Zdieľať
Google News Sledujte nás v Google Správach

Už trinásty ročník konferencie OpenSlava priniesol na bratislavskú Fakultu elektrotechniky a informatiky STU desiatky IT odborníkov a odborníčok, ktorí diskutovali a prednášali o najnovších technologických trendoch. Ako uvádza tlačová správa adresovaná médiám, podujatie, ktoré organizuje spoločnosť Accenture, sa tento rok sústredilo na AI agentov a najnovacceašie riešenia, ktoré menia spôsob, ako pracujeme s technológiami.

V prednáškových sálach sa postupne vystriedali hostia zo Slovenska aj zo zahraničia. Témy sa dotýkali práce so systémami umelej inteligencie, veľkých jazykových modelov, dát či modernej správy identity a pripravenosti na nové bezpečnostné výzvy. O svoje skúsenosti sa podelili experti z Accenture, Confluent, Amazon Web Services, Siemens Healthineers, Swiss Re, AI robocube, Národného centra pre kvantové technológie (QUTE.SK), Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií (KInIT) a Seznam.cz. 

„Pred tridsiatimi rokmi by nám ani nenapadlo, že budeme nosiť inteligentné hodinky a prstene a vo vrecku smartfón, ktorý nahradí stolový počítač. Staviame inteligentné budovy s tisíckami senzorov, jazdíme elektromobilmi, ktoré v sebe ukrývajú viac ako tritisíc čipov a prichádzajú ďalšie,“ uviedol v úvodnej prezentácii tohtoročnej OpenSlavy Max Furmanov z Accenture a dodal, že práve rastúci počet prepojených digitálnych zariadení prirodzene zvyšuje dopyt po programátoroch, ktorí dnes aj vďaka AI dokážu pracovať vo väčšom rozsahu. 

OpenSlava 2025
OpenSlava 2025 | Zdroj: Accenture

Počas prestávok sa diskusia presunula do foyer, kde vznikali podnetné diskusie medzi študentmi, skúsenými vývojármi, výskumníkmi a zástupcami firiem. Aj vďaka tomu mal deň dynamiku, ktorá je pre OpenSlavu typická. „Veľmi nás teší pretrvávajúci záujem o našu konferenciu, na ktorú tento rok prišlo viac ako 1300 ľudí, pričom kapacitu podujatia sme naplnili takmer okamžite po spustení registrácií. Už od prvého ročníka je naším cieľom, aby bola konferencia dostupná pre všetkých bez rozdielu, preto sme pripravili aj live stream pre tých, ktorí sa nemohli zúčastniť osobne, a po skončení sú všetky záznamy voľne dostupné na webe,“ hovorí Tomáš Volek, Country Managing Director Accenture Slovensko. 

Ak ste program nestihli, záznamy hlavných vystúpení sú dostupné na webe konferencie OpenSlava v časti Program. Nájdete tam keynote Maxa Furmanova z Accenture a aj všetky ďalšie prezentácie vrátane panelovej diskusie, ktorá sa zamerala špecificky na AI agentov. 

OpenSlava sa dlhodobo snaží prepájať technologickú komunitu na Slovensku so zahraničím a vytvárať tak priestor pre networking a zdieľanie skúseností. Ponúka medzinárodný pohľad, praktické príklady a priestor na otvorenú diskusiu. Spája ľudí, ktorí chcú posúvať digitálne služby vpred, a zároveň vytvára podmienky na spoluprácu medzi školami, firmami a výskumom. 

OpenSlava je konferencia, ktorá sa etablovala v slovenskej IT komunite a v súčasnosti patrí medzi najväčšie podujatia vo svojom odvetví. 

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok autá, ojazdené autá, farba auta, parkovanie, ceny áut Na Slovensku výrazne rastie záujem o takéto autá. Tvoria 37 % trhu (zoznam)
Ďalší článok nabíjanie, mobil Bežná vec, ktorú robí s mobilom takmer každý, môže skončiť tragicky

Najčítanejšie

Telekom odvysiela zápas Slovensko – Fínsko bez oneskorenia. Má na to špeciálnu TV stanicu
21. februára 2026
Kaufland, štrajk
Kaufland v problémoch. Zamestnanci odmietajú 6-dňový pracovný týždeň
20. februára 2026
Kik, Trnava
Reťazec KiK v Nemecku zatvorí časť predajní. Zistili sme, čo spraví na Slovensku
19. februára 2026
elektrina, peniaze, energetický gigant, ÚRSO
Od 1. marca znížia ceny elektriny. Ak si vyberiete zle, zaplatíte o 55 % viac
19. februára 2026

Najnovšie články

  • Jeden krémeš, dve ceny. Dvojaká DPH buď uberá zisk alebo zvyšuje cenu
  • Ako zistiť, či si niekto zablokoval vaše číslo (NÁVOD)
  • Nothing chystá sériu Phone (4a): Čakajte vyšší výkon, väčšiu batériu a stále výhodnú cenu
  • Donald Trump sa urazil a na celý svet uvalil 10 % clo. Na to, čo mu vyhovuje, nie
  • Xiaomi 17: Predstavia ho už 28. februára, vieme, čo ponúkne

Bude sa vám páčiť

Normal

Na Slovensko prichádza dánsky reťazec Normal. Nebude mať akcie, ceny budú fixné

10. februára 2026
rychlostny vlak

Vlaky na Slovensku dosiahnu rýchlosť 320 km/h. Do Brna sa dostanete za 33 minút

9. februára 2026
banka, platobná karta, peniaze, Aktuálne, zmena banky

AKTUÁLNE: ČSOB už o chvíľu na 7 hodín vypne skoro všetky dôležité služby

7. februára 2026

Čína ukázala orbitálnu materskú loď. Uvezie 120-tisíc ton nákladu a desiatky stíhačiek

7. februára 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?