TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: AKTUÁLNE: Vzniká 1 000 pracovných miest. Na Slovensku otvoria gigantickú firmu
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

AKTUÁLNE: Vzniká 1 000 pracovných miest. Na Slovensku otvoria gigantickú firmu

Výrobno-skladový areál, ktorý má vyrásť pri Košiciach, ponúkne viac ako tisíc nových pracovných miest. S výstavbou sa začne tento rok.

Posledná aktualizácia: 19. apríla 2025 10:50
Lucia Bihuncová
Publikované 18. apríla 2025
Zdieľať
3 min
Aktuálna správa
Zdroj: Redakcia
Zdieľať
V skratke
  • Spoločnosť Ceving predložila zámer na posúdenie
  • Vyplýva z neho, že tu vybuduje výrobno-skladový areál
  • Prevádzka má byť spustená v nasledujúcom roku

Na východe Slovenska pribudnú nové haly, ktoré budú slúžiť ako sklady aj ako výrobne. Prácu by tu mohlo nájsť okolo tisíc ľudí. Podľa informácií TASR chce firma začať s výstavbou ešte v tomto roku. Spustenie prevádzky je potom naplánované v priebehu roka 2026.

Nový výrobno-skladový areál má vzniknúť neďaleko Košíc. Konkrétne v lokalite priemyselného parku Kechnec. Počiatočné investície do realizácie projektu sa odhadujú na necelých 50 miliónov eur. Vyplýva to zámeru, ktorý spoločnosť Ceving predložila Ministerstvu životného prostredia SR v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Nové pracovné miesta

Predkladaný zámer uvádza, že predmetom navrhovanej činnosti je výstavba výrobno-skladového areálu, ktorý bude pozostávať z troch halových objektov, potrebného množstva parkovacích miest a príslušnej infraštruktúry. Areál bude situovaný v priemyselnej lokalite parku Kechnec. Ten je neďaleko Košíc. Vďaka tomuto projektu by malo vzniknúť okolo tisíc nových pracovných miest.

Neprehliadnite

Polárna žiara
FOTO: Extrémne nevídaný jav opäť na Slovensku: Polárna žiara rozžiarila oblohu
Slováci sa dočkali: Hi-tech smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+ sú na pultoch
Xpeng P7+
Dojazd cez 500 km a nabitie do pár minút: Šikovný elektromobil, ktorý sa vyrába len kúsok od Slovenska (+ ceny)

Halové objekty budú vyhradené pre účely ľahkej strojárskej výroby a montáže. Spoločnosť uvádza, že predpokladaná výška nákladov na realizáciu projektu sa vyšplhá na približných 49,65 milióna eur. V zámere sa tiež píše, že: „Prevádzka navrhovanej činnosti si vyžiada zamestnanie 1055 nových pracovníkov.“ Nové pracovné miesta sú pre Slovákov v tomto období potrebné ako soľ. Nedávno sme vás informovali, že s výrobou na Slovensku končia až dve spoločnosti, ktoré tu pôsobili roky. Ide o dánsky koncern ECCO, ktorý v tomto roku zatvorí závod v Martine a o prácu príde zhruba 640 ľudí. Tento závod sa špecializuje na výrobu topánok pre ženy, mužov aj deti. Rovnako končí spoločnosť Lowa, ktorá zas stopne výrobu v Handlovej. Aj v tomto prípade prídu o prácu stovky ľudí. Táto spoločnosť sa špecializuje na výrobu športovej obuvi.

Výrobno-skladový areál pri Košiciach

Čo sa týka výrobno-skladového areálu, ktorý má vyrásť pri Košiciach, vybuduje sa na území, ktoré aktuálne slúži pre poľnohospodárske účely. Halové objekty sa budú rozprestierať na ploche takmer 94-tisíc metrov štvorcových. Zámer okrem vytvorenia nových pracovných miest počíta aj s vybudovaním 267 parkovacích miest pre osobné autá. Predkladateľ návrhu myslel tiež na ekologickejšiu formu dopravy, a preto pri závode vybuduje 318 miest pre bicykle. V zámere sa neuvádza, že by spoločnosť rátala s realizáciou samostatných parkovacích miest pre nákladnú dopravu. Ako sme uviedli v úvode, firma chce začať s výstavbou v tomto roku. Následná prevádzka je naplánovaná na rok 2026.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Peniaze, euro, bankovky, mince
Nemáte ho náhodou doma? Za tento starý telefón si kúpite byt alebo menší dom. Používali ich aj Slováci
19. apríla 2026
auto, peniaze, automobilka, ojazdené auto, kúpna cena, automobil, vozidlo
Prichádza nová daň? Štát by mohol sledovať kilometre a každý mesiac posielať faktúru
17. apríla 2026
Policajti sú pripravení: 1. mája začne platiť nový cenník pokút, ľudia zaplatia o stovky viac (prehľad)
17. apríla 2026
zimné pneumatiky, peniaze, ceny
Za zimné pneumatiky v lete začala platiť pokuta 1 695 €. Sem oddnes jazdite už len po prezutí
18. apríla 2026

Najnovšie články

  • Ekológia musela ísť bokom: EÚ pred ľuďmi úmyselne tají dáta o spotrebe energie dátových centier
  • Keď ich uvideli Rusi, radšej sa vzdali. Ukrajina namiesto vojakov nasadí 25 000 pozemných robotov
  • Štát rozdáva mimoriadne štedrých 200 eur: Získať ich môže takmer každý
  • Mafia II sa možno vráti vo veľkom štýle. Hru vraj plánujú prerobiť od základu
  • Na Slovensku pribudlo za štvrťrok len 50 nabíjačiek. Elektromobilita rastie zúfalo pomaly

Bude sa vám páčiť

elektromobil, elektromobily

Na Slovensku pribudlo za štvrťrok len 50 nabíjačiek. Elektromobilita rastie zúfalo pomaly

19. apríla 2026
mýtny systém, mýto, slovensko

Keď plytvať, tak poriadne: Štát vyhodil vyše 250 miliónov € na mýtny systém. Ani ho nevlastní

17. apríla 2026
Tankovanie

Ceny nafty a benzínu na Slovensku: Čoskoro sa rozhodne, či radšej budeme chodiť pešo

17. apríla 2026
Euro, peniaze, bankovky

Štát chystá obrovskú zmenu v platoch. Dotkne sa miliónov pracujúcich

16. apríla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?