iPhone XS

Apple spustil aktualizácie pre všetky svoje operačné systémy s dôležitými novinkami

Spoločnosť Apple dnes rozbehla distribúciu aktualizácií na iOS 12.3, tvOS 12.3, watchOS 5.2 a MacOS 10.14.5. Vývojári vylepšili stabilitu a chod systémov, opravili drobné chyby a pripravili pár zásadných noviniek.

Spoločnosť Apple dnes rozbehla distribúciu aktualizácií na iOS 12.3, tvOS 12.3, watchOS 5.2 a MacOS 10.14.5. Vývojári vylepšili stabilitu a chod systémov, opravili drobné chyby a pripravili pár dôležitých noviniek.

Asi najzásadnejšou je sprístupnenie novej aplikácie Apple TV, ktorá je teraz k dispozícii vo viac ako 100 krajinách sveta. Oficiálnu podporu tiež získali televízory Samsung. Aplikáciu Apple TV nájdu majitelia všetkých popredných smart TV Samsung z roku 2019 a vo vybraných modeloch z roku 2018.

Tieto televízory zároveň podporujú funkciu AirPlay 2. Novinky sa týkajú aj užívateľov na Slovensku a v Českej republike. Vďaka Apple TV užívatelia získajú prístup k viac ako 100 000 filmom a seriálom, ktoré si môžu zakúpiť alebo požičať prostredníctvom iTunes.

Nechýba obsah v pôvodnej kvalite alebo tiež v 4K HDR rozlíšení. AirPlay 2 zase umožní zdieľať videá a ďalší obsah zo zariadení iPhone, iPad alebo Mac priamo do smart televízorov Samsung.

apple
Najnovší model Apple Watch Series 4

Našich končín sa týka aj aktualizácia watchOS 5.2.1 pre inteligentné hodinky Apple Watch. Update prináša podporu pre funkciu EKG do Poľska, Českej republiky, Chorvátska, na Slovensko a Island. Obsahuje tiež notifikácie, ktoré nositeľov hodiniek upozornia na nepravidelnú srdcovú činnosť.

MacOS 10.14.5 je hlavne o opravách chýb a vylepšeniach výkonu, pričom žiadnu kľúčovú novinku neobsahuje. Aj takéto zlepšenie celkového chodu systému je samozrejme vítané.

Ak vlastníte niektoré z Apple zariadení a televízory Samsung, očakávajte príchod aktualizácie.

Total
14
Zdieľaní