TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Zabudnite na iPhone 17 Pro Max. Apple TENTO model nahradí úplnou novinkou
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zabudnite na iPhone 17 Pro Max. Apple TENTO model nahradí úplnou novinkou

Apple zrejme tento rok nepredstaví iPhone 17 Pro Max. Informátori tvrdia, že ho nahradí model iPhone 17 Ultra. Zatiaľ ide len o fámy.

Posledná aktualizácia: 16. marca 2025 21:17
Lucia Bihuncová
Publikované 16. marca 2025
Zdieľať
4 min
iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max | Zdroj: Apple
Zdieľať
V skratke
  • V septembri by mal Apple predstaviť svoje vlajkové lode pre tento rok
  • Informátori naznačujú, že spotrebitelia sa dočkajú viacerých noviniek
  • Okrem modelu iPhone 17 Ultra má byť predstavený aj iPhone 17 Air

September tradične patrí spoločnosti Apple a predstaveniu jej vlajkových lodí. Tento rok sa očakáva séria iPhone 17 a hoci do septembra chýba ešte zopár mesiacov, začínajú sa vynárať prvotné informácie. Či ide len o fámy alebo realitu, to sa dozvieme neskôr. Každopádne, fanúšikov značky Apple by mali tento rok čakať viaceré zmeny. 

Každoročná séria vlajkových lodí pozostáva zo štyroch modelov. Ide o základný model bez prídomku, potom nasleduje jeho väčší brat s označením Plus a lepšie vybavené verzie Pro a Pro Max. Verziu Plus však má nahradiť novinka – iPhone 17 Air, niektorými informátormi označovaný ako Slim. Má ísť o najtenší iPhone v histórii a o tejto novinke sa hovorí už dlhšie. Teraz ale informátori tvrdia, že nahradený bude aj ďalší model.

Neprehliadnite

Nový Mac Pro
Apple zrejme nechtiac upresnil dátum vydania nového Mac Pro
Smartfón, peniaze
Telekom: TOTO sú TOP smartfóny, tablety a wearables. Slováci ich kupujú ako teplé rožky (ZOZNAM)
Apple investuje 3,6 miliardy dolárov do Kia: Prvý Apple elektromobil má prísť do roku 2024

iPhone 17 Ultra nahradí verziu Pro Max

Ako uvádza web GSM Arena, po rokoch opäť ožíva fáma, ktorá tvrdí, že model Pro Max nahradí verzia Ultra. Ak je to pravda, priaznivci značky sa v septembri namiesto iPhonu 17 Pro Max dočkajú iPhonu 17 Ultra. Špekuluje sa tiež, že zostane zachovaný aj model Pro Max a verzia Ultra bude ešte nad ním. Čiže ponúkne lepšie parametre a používateľom prinesie špičkový výkon aj funkcie.

Podľa informácií z blogu Naver, ale platí to, čo sme spomenuli vyššie, že iPhone 17 Ultra nahradí verziu Pro Max. Informátor toto tvrdí na základe analýzy trhu dodávateľského reťazca. To naznačuje, že Apple uvedie na trh smartfón s novými hardvérovými funkciami. Hovorí sa, že verzia Ultra bude mať menší Dynamic Island (dynamický ostrovček). Správa odkrýva aj ďalšie podrobnosti o chystanej novinke. iPhone 17 Ultra má mať ako jediný zo série chladiaci systém a bude mať väčšiu batériu ako minuloročný iPhone 16 Pro Max. Chladiaci systém naznačuje, že smartfón ponúkne skvelý výkon a používateľ na ňom bez problémov rozbehne umelú inteligenciu Apple Intelligence alebo veľké PC hry, takzvané AAA tituly.

iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max | Zdroj: Apple

Novinka prinesie inovácie a bude drahšia

Ako sme naznačili v úvode, verziu Plus má nahradiť verzia Slim alebo Air. Označenie Air sa zdá byť logickejším krokom, nakoľko Apple má vo svojom portfóliu produkty s označením Air – konkrétne iPad Air a MacBook Air. Podobne je to aj pri verzii Ultra. Spoločnosť vyrába Apple Wtach Ultra alebo čip M3 Ultra. Niekomu sa môže zdať, že ide len o hru so slovíčkami, ale takéto označenie nových produktov by zapadlo do línie. Názvy produktov by sa prelínali naprieč rôznymi zariadeniami. Okrem zmeny názvu má model iPhone 17 Ultra priniesť aj viaceré podstatné inovácie hardvéru, takže nový názov bude mať svoje opodstatnenie. Očakáva sa však, že za verziu Ultra si Apple vypýtaj aj vyššiu sumu. Inovácia umožní Applu zvýšiť nielen cenu smartfónu, ale zároveň potenciálne zvýšiť aj ziskové marže.

Do predstavenia nových iPhonov zostáva ešte pomerne veľa času, a tak teraz neodhalíme, či ide o pravdu alebo len fámy. Každopádne, zatiaľ posledným a najaktuálnejším modelom je iPhone 16E. Ten nahradil lacnejšiu verziu SE, s ktorou sa Apple zrejme nadobro rozlúčil.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Hypershell X Go
Alza začala predávať „bionické nohy“. Fyzickú námahu znížia až o 39 %
27. júna 2026
Finančná správa
Finančná správa má nový nástroj. Ak nepriznáte príjem, zistí to takmer okamžite. Bude mimoriadne prísna
28. júna 2026
Anker Solix
Alza do výpredaja zaradila špičkovú prenosnú chladničku. Na 1 nabitie vydrží 39 hodín, má 90% hodnotenie
28. júna 2026
Starlink, operátor, SpaceX
Orange, Telekom aj O2 majú problém: Elon Musk chce cez Starlink spustiť vlastného operátora
28. júna 2026

Najnovšie články

  • Alza zlacnila špičkovú čističku vzduchu. Pomôže s prachom aj vlhkosťou. Lacnejšia je o 73 €
  • Po takmer 40 rokoch finišujú Mochovce. Slovensko sa podľa vlády stáva jadrovou veľmocou
  • Cena elektriny na Slovensku vystrelí nad 750 €/MWh. Najhorší bude večer
  • Xiaomi chystá nepríjemné zdraženie. Za nový top model si vraj poriadne priplatia aj Slováci
  • iPhone 18 sa blíži. Poznáme možný termín premiéry aj očakávané ceny

Bude sa vám páčiť

iPhone

iPhone 18 sa blíži. Poznáme možný termín premiéry aj očakávané ceny

29. júna 2026
iPhone 17 Pro

iPhone 18 dostane smiešne málo RAM. Apple šetrí aj zdražuje zároveň

28. júna 2026
Prehriaty telefón

Aktuálne horúčavy môžu vážne poškodiť váš mobil. Toto s ním nikdy nerobte

27. júna 2026

Kúpi im to niekto? Skladací iPhone môže stáť takmer 3 000 €. Apple pripravuje najdrahší mobil svojej histórie

27. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.