TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: POZOR: Zo všetkých slovenských predajní sťahujú TENTO obľúbený výrobok. Je nebezpečný!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

POZOR: Zo všetkých slovenských predajní sťahujú TENTO obľúbený výrobok. Je nebezpečný!

Tesco oznámilo na svojom webe, že zákazníci môžu vrátiť parížsky šalát, ktorý potenciálne obsahuje úlomky skla. Spotrebiteľom vráti peniaze.

Posledná aktualizácia: 1. februára 2025 9:08
Lucia Bihuncová
Publikované 1. februára 2025
Zdieľať
2 min
potraviny, pozor, falšované potraviny, nevyhovujúci výrobok, syry, SOI
Zdroj: Getty Images/úprava redakcie
Zdieľať
V skratke
  • Parížsky šalát s chrenom Piknik od spoločnosti Tauris ide preč z predaja
  • Dôvodom je kontaminácia cudzím predmetom - úlomkami skla
  • Tesco oznámilo svojim zákazníkom, že ho môžu vrátiť a dostanú späť peniaze

Spoločnosť Tauris, a. s. sa rozhodla stiahnuť z predaja jeden zo svojich obľúbených výrobkov. O tejto skutočnosti informoval obchodný reťazec Tesco na svojom webe.

Výrobok však bude stiahnutý z predaja v celom vyrobenom množstve. To znamená, že spoločnosť ho stiahne aj zo všetkých ostatných obchodných prevádzok. Pre spotrebiteľov je totižto nebezpečný.

Tauris sťahuje šalát z predaja

Spoločnosť Tauris patrí k jednej z najväčších slovenských potravinárskych spoločností. Špecializuje sa najmä na výrobu mäsových výrobkov a v tomto segmente má dlhoročnú tradíciu. Na trhu je od roku 1992. U nás patrí medzi lídrov v oblasti spracovania mäsa a výroby údenín. Sortiment spoločnosti je však oveľa širší a okrem údenín vyrába aj salámy, párky, šunky, paštéty či ďalšie špeciality.

Neprehliadnite

lietadlo
POZOR: Obľúbená aerolinka Slovákov mení pravidlá. Toto bolo na palube štandardom, teraz je to zakázané (už platné)
nemocnica, AI lekár
Ľudia vymieňajú lekárov za AI: Tu sú dôvody, prečo to nie je dobrý nápad
Mimoriadne, vodiči, auto, podvod
AKTUÁLNE: Schvaľujú nový zákon. Za alkohol za volantom NAVŽDY prídete o vodičský preukaz

V portfóliu firmy nechýbajú ani obľúbené šaláty, ktoré sú medzi Slovákmi mimoriadne populárne. A práve jeden z takýchto šalátov bude stiahnutý z trhu. Tauris sťahuje z pultov obchodov – Parížsky šalát s chrenom Piknik (140 g). Dôvodom je možné riziko výskytu kontaminácie cudzím predmetom, konkrétne úlomkami skla. Pre spotrebiteľov teda predstavuje potenciálne zdravotné riziko.

Sklo môže spôsobiť poranenie v ústach alebo v hrdle a hrozí, že spôsobí rezy na jazyku, ďasnách či podnebí. To potom následne vedie ku krvácaniu, infekciám alebo zápalom. Ak sa sklo dostane ešte ďalej a spotrebiteľ ho nevedomky prehltne, môže dôjsť k poškodeniu pažeráka, žalúdka alebo čriev. Ide o nebezpečnú situáciu, pretože potenciálne hrozí vnútorné krvácanie alebo perforácia orgánov. Ak sa úlomok skla dostane do dýchacích ciest, môže spôsobiť dusenie alebo poškodenie pľúc.

Výrobok môžete vrátiť

Presné označenie výrobku, ktorého sa to týka, je nasledovné:

Parížsky šalát s chrenom Piknik 140 g
Dátum spotreby: 26.2.2025
Šarža: 3035
Výrobca: Tauris, a. s.

Ako uvádza Tesco na svojom webe, ak si zákazníci predmetný výrobok zakúpili v niektorej z predajní siete Tesco, môžu ho vrátiť do ktorejkoľvek predajne na informáciách alebo centre služieb zákazníkom. Tesco týmto spotrebiteľom vráti peniaze v hodnote výrobku a zároveň sa svojim zákazníkom ospravedlňuje za vzniknuté komplikácie.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Orange, operátor
Orange spustil najväčší upgrade za dlhé roky. Zvyšok operátorov musí spozornieť
8. mája 2026
Máte doma starý telefón? Urýchlene ho skontrolujte, mnohým sa nafukujú batérie (čo robiť)
8. mája 2026
Samsung Galaxy S26
Samsung veľmi milo prekvapil: One UI 8.5 dostane ďalších 20 zariadení. Ktoré to sú? (kompletný zoznam)
9. mája 2026
Najspoľahlivejšie elektromobily v roku 2026. Rebríček ovládlo BMW, Tesla do TOP 10 dostala len jeden model
8. mája 2026

Najnovšie články

  • Moderna pracovala na vakcíne proti hantavírusu už v roku 2023. Nie je to však tak, ako si myslíte
  • El Niño v roku 2026 prinesie devastačné počasie, varujú experti. Pravdepodobnosť stúpla na 70 %
  • Pomalá Wi-Fi? Operátor ukázal, kde všade ľudia ukladajú router. Sú to tie najhoršie miesta
  • EÚ stopne peniaze pre časť solárnych projektov. Problémom sú čínske meniče
  • Ľuďom začali cez SMS-ky chodiť pokuty za rýchlosť. Stačí kliknúť a môžete prísť o peniaze

Bude sa vám páčiť

Robert Fico

Drahé palivá neplatíme len pri tankovaní, zdražujú aj potraviny. Štát pomoc neposkytne

6. mája 2026
peniaze, bankovky, mince

Až o 200 € viac každý mesiac: Slováci si musia priplatiť za absolútny základ (čo sa deje)

5. mája 2026
hacker, online podvody

Obrovské útoky sú pre podvodníkov 20-krát lacnejšie. Dáta vám ukradnú teraz, prelomia ich neskôr (čo sa deje)

1. mája 2026
Pepco

Pepco upozorňuje zákazníkov: Ak ste si kúpili tento výrobok, urýchlene ho doneste späť. Peniaze vám vrátia

29. apríla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?