TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Kaufland zaskočil trh: V predajniach pribudne futuristická novinka
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Kaufland zaskočil trh: V predajniach pribudne futuristická novinka

Reťazec supermarketov Kaufland predstavil novinku, ktorá dáva v aktuálnom dianí veľký zmysel. Či príde aj na Slovensko zatiaľ nevedno.

Lukáš Zachar
27. augusta 2024
Kaufland, štrajk
Ilustr. obr. | Zdroj: Depositphotos
Zdieľať
V skratke
  • Kaufland bude na parkovisku vymieňať batérie
  • Využívať ich bude pre doručovacie vozidlá
  • Použiť ich môžu aj ďalšie elektromobily

Reťazec supermarketov Kaufland plánuje do konca roka nainštalovať stanice na výmenu batérií pre elektrické vozidlá v desiatich svojich predajniach v Rumunsku. Nejde však o stanice pre veľké batérie elektrických áut, ale o menšie batérie určené pre kompaktné elektrické vozidlá, ktoré využíva Kaufland pre svoju vlastnú donáškovú službu, informoval server Electrive.

Tento krok je výsledkom spolupráce so startupom e-Mobility Rentals, ktorého malé elektrické vozidlá s vymeniteľnými batériami používa v rámci služby „Kaufland Delivers“. Spolupráca funguje už nejaký čas, pričom prvá výmenná stanica bola otvorená ešte v septembri 2023 v Bukurešti. Doteraz bola táto služba dostupná len v hlavnom meste, ale teraz sa rozširuje aj do ďalších miest. Nové stanice na výmenu batérií budú do konca roka nainštalované na parkoviskách desiatich predajní Kaufland v mestách ako Konstanca, Kluž-Napoca, Iași, Brašov a Temešvár.

Malé nabíjačky pre prenosné batérie

Stanice e-Mobility Rentals nie sú veľké, garážového typu, ako napríklad stanice Nios Power Swap. Naopak, startup využíva malé elektrické vozidlá, ktoré vyžadujú prenosné batérie. Tieto batérie sa skladujú a nabíjajú v skrinkách, a keď je to potrebné, pri výmene sa otvoria vhodné priehradky s plne nabitou batériou, pričom prázdna batéria z vozidla sa pripojí na nabíjanie.

Kaufland e-mobility vozidlá
Zdroj: Kaufland

Kaufland sa zameriava na doručovanie objednávok na krátke a stredné vzdialenosti, kde sú malé vozidlá s malými batériami dostatočné. Stanice na parkoviskách však nie sú vyhradené len pre Kaufland, ale môžu ich využívať aj ďalší zákazníci e-Mobility Rentals v daných mestách. Túto službu údajne využívajú aj iné donáškové spoločnosti a supermarkety s doručovacími službami. Startup momentálne prevádzkuje dvanásť staníc, ktoré sa nachádzajú v Bukurešti a Konstanci.

Profitovať nebude len Kaufland

„Po spustení prvej národnej siete nabíjacích staníc pre elektrické autá v roku 2016 pokračujeme v sérii partnerstiev zameraných na udržateľnosť. Umiestnením staníc na výmenu batérií na našich parkoviskách chceme pomôcť znížiť vplyv na životné prostredie,“ povedal Valer Hancaș, riaditeľ pre komunikáciu a korporátne záležitosti v Kaufland Romania. „Sme radi, že môžeme podporiť e-Mobility Rentals v rozširovaní inovatívneho ekosystému založeného na rýchlej výmene batérií aj v rámci krajiny a uľahčiť nové dodávky využívajúce zelenú dopravu pre našich zákazníkov.“

Neprehliadnite

Mimoriadne, EÚ
MIMORIADNE: Nikto to nečakal. EÚ prísne ZAKÁŽE obľúbené zariadenia (platné aj pre Slovensko)
AKTUÁLNE: Slovenské banky ohlásili MASÍVNU odstávku. Jedna vyzýva ľudí, aby si vybrali hotovosť, inak nezaplatíte!
Spotify Car Thing
Koniec s okamžitou platnosťou: Spotify vypína užitočnú službu

„S podporou Kauflandu môžeme ponúknuť inovatívnu a ekologickú možnosť pre miestne či regionálne komunity a podniky,“ vysvetlil Alexandru Slavu, COO e-Mobility Rentals. Startup plánuje v budúcnosti rozšíriť svoju ponuku do oblastí ako zdieľaná jazda, maloobchod a flotily vozidiel a nadviazať ďalšie partnerstvá na tento účel.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Via:mojelektromobil.sk
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Bluetti Elite 200 V2
Na 8 hodín nám doma vypadla elektrina. Zachránilo nás zariadenie, ktoré by mal mať doma každý (RECENZIA)
Netflix
Netflix má na Slovensku veľkú konkurenciu: Tu môžete filmy pozerať úplne zadarmo
23. júla 2026
Mafia 2
Ponuka, ktorá sa neodmieta: 15 veľkých PC hier za 16 eur. V balíku je Mafia, Borderlands aj BioShock
22. júla 2026
iPhone Ultra
Samsung čaká nočná mora: To, čo spôsobí iPhone Ultra analytici 20 rokov nezažili
23. júla 2026

Najnovšie články

  • Veľký výrobca nečakane zmenil logo. Predstaví telefón, aký sme ešte nevideli
  • Zmenili pravidlá STK. Okresné úrady začali posielať pokuty na 330 €, tisíce Slovákov netušia, prečo
  • Samsung Galaxy Z Fold8 má nečakanú schopnosť. Zhyb displeja sa dokáže sám liečiť
  • Európe dochádzajú zásoby, varuje veľká banka. Nafta môže prudko zdražieť
  • Telefón, aký na Slovensku nenájdete: V čom je unikátny špičkový telefón z Číny? Výkon to nie je

Bude sa vám páčiť

Honor

Veľký výrobca nečakane zmenil logo. Predstaví telefón, aký sme ešte nevideli

24. júla 2026
auto, vodič, peniaze, poplatky, cestovné náhrady, pokuta, PZP

Zmenili pravidlá STK. Okresné úrady začali posielať pokuty na 330 €, tisíce Slovákov netušia, prečo

24. júla 2026

Samsung Galaxy Z Fold8 má nečakanú schopnosť. Zhyb displeja sa dokáže sám liečiť

24. júla 2026
Tankovanie, benzín, nafta, ceny

Európe dochádzajú zásoby, varuje veľká banka. Nafta môže prudko zdražieť

24. júla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.