TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Veľká služba hlási masívne zdražovanie. Ako je na tom Slovensko?
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Veľká služba hlási masívne zdražovanie. Ako je na tom Slovensko?

Spotify na kľúčovom trhu dvíha ceny svojich predplatných programov. Aktualizáciou cenníka vraj reaguje na meniace sa trhové podmienky.

Posledná aktualizácia: 4. júna 2024 16:16
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 4. júna 2024
Zdieľať
3 min
Peniaze, príspevok
Ilustr. obr. | Zdroj: Lukáš Zachar (Techbyte.sk)
Zdieľať
V skratke
  • Spotify v Spojených štátoch zdražuje
  • Individuálny program zdražel o dolár, rodinný až o tri
  • Na Slovensku sa ceny, aspoň zatiaľ, nemenia

Spotify zas a znova dvíha ceny svojich predplatných programov. Posledná vlna zdražovania sa nateraz týka iba Spojených štátov a iba jedného konkrétneho plánu. Je ním ten základný, ktorý zdražie z 10,99 dolára na 11,99 dolára. O zmene informuje platforma na svojom webe.

Zdražovanie odôvodňuje tým, že chce platiacim zákazníkom aj naďalej poskytovať tie najkvalitnejšie služby a zážitky, a to prostredníctvom aktívnych investícií a inovácií. Ako uvádza Variety, zo strany Spotify ide už o druhé zdražovanie v priebehu jediného roku. A aby toho nebolo málo, po novom zdražuje nielen individuálne predplatné, ale aj rodinný program (Premium Family), konkrétne zo 16,99 dolára na 19,99 dolára.

Spotify
Spotify (ilustr. obr.) | Zdroj: Unsplash

Niet sa čo čudovať, že k zdražovaniu dochádza (zatiaľ iba) v Spojených štátoch, keďže tie sú pre Spotify najväčším, resp. najvýnosnejším trhom. Naposledy tu služba dvihla ceny v júli minulého roku.

Prispôsobovanie sa trhu

V sekcii pre často pokladané otázky (FAQ) platforma vysvetľuje, že priebežne aktualizuje svoje ceny s ohľadom na meniace sa podmienky na danom trhu. Je možné, že s postupným zotavovaním globálnej ekonomiky z nedávnych kríz, s ktorým sa spája aj viac optimizmu zo strany spotrebiteľov, sa do obehu dostáva viac peňazí. A keďže ekonomické pravidlá fungujú vždy, Spotify sa rozhodlo včas zakročiť a vyhnúť sa zbytočnému úniku finančných prostriedkov.

Musí však myslieť aj na to, že niektorí zákazníci sú na cenové rasty extrémne citliví. Ak Spotify prekročí určitú „zdravú hranicu“ môže sa vystaviť riziku značného úbytku predplatiteľov. Na trhu totiž vystupujú aj iné platformy na streamovanie hudby. Odhliadnuc od okolností, po novom bude pre Američanov výhodnejšie predplatiť si YouTube Premium, ktorého súčasťou je aj služba YouTube Music, nakoľko stojí 10,99 dolára.

Neprehliadnite

peniaze, peňaženka, úrady práce, zdražovanie, platy, príplatky, štát
Zo dňa na deň sa môže VŠETKO zmeniť: Tisíce slovenských domácností sú v ohrození (čo sa deje)
Apple spúšťa spoplatnené podcasty, novinka dorazí o pár dní
Spotify ukončuje podporu služby Spotify for Artists. Dôvodov je hneď niekoľko
Obľúbený widget aplikácie Spotify sa vráti späť s najbližšou aktualizáciou
Premium Lite? YouTube špekuluje s lacnejším predplatným

Na Slovensku sa ceny nemenia

Čo sa týka Slovenska, u nás je zatiaľ Spotify výhodné. Individuálne predplatné vychádza na 6,49 eura mesačne, no k dispozícii sú aj skupinové programy, na ktorých sa dá celkom slušne ušetriť. Pokiaľ ide o YouTube Premium (a YouTube Music) toto predplatné na Slovensku stojí 7,19 eura.

Ťažko povedať, či sa Spotify chystá zdražovať aj u nás. Zatiaľ sa to nedeje, no nik nevie, čo prinesie budúcnosť.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

banka, platobná karta
Na Slovensku už platí fantastický zákon. Takmer nikto o ňom nevie, mimoriadne uľahčuje život
13. júla 2026
Wi-Fi router, WiFi
Vybrali sme 3 najlepšie Wi-Fi routery. Jeden stojí len 44,90 €
13. júla 2026
LG QNED93
Predáva ho za polovicu: Alza zlacnila špičkový 65″ Mini LED televízor od LG. Je lacnejší než 55″ verzia
14. júla 2026
Samsung, India
Do Európy prichádza nová značka telefónov. Je z Indie, priamo útočí na Samsung
12. júla 2026

Najnovšie články

  • Oddnes platia nové pokuty. Niektoré štát cez zmenu zákona strojnásobil (KOMPLETNÝ PREHĽAD)
  • Nebudete potrebovať drahú iRoomba. Alza do megavýpredaja zaradila špičkový vysávač, stojí len 176 €
  • Sťahujte: Android 17 sa začína šíriť aj mimo Pixelov. Nárok majú tieto zariadenia
  • Je to tak, ako sme sa báli. Z Európy odchádza veľká a obľúbená značka telefónov
  • Dôvera pohltí Union. Na Slovensku po zlúčení zostanú iba dve zdravotné poisťovne

Bude sa vám páčiť

Disney+

Disney+ si zrejme čoskoro budete môcť zapnúť zadarmo

12. júla 2026
Google Play Store

Máte Android? Mení sa spôsob platby za aplikácie a predplatné

25. júna 2026
Spotify

Spotify oznámil koniec základnej funkcie. Toto od 1. septembra končí

17. júna 2026
Spotify

Spotify nechce, aby ste míňali priveľa za koncerty. Prinesie ich rovno do vášho telefónu

8. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.