TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Stále to nevzdáva: Bývalý gigant chystá nový smartfón, toto o ňom vieme
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Stále to nevzdáva: Bývalý gigant chystá nový smartfón, toto o ňom vieme

Kedysi globálne úspešný výrobca smartfónov má budúci týždeň predstaviť nový mid-range model. Zatiaľ sa toho o ňom vie veľmi málo.

Posledná aktualizácia: 7. júna 2024 10:30
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 7. júna 2024
Zdieľať
3 min
Smartfón, operátor, operátori, výpadok, mobilné služby, okamžité platby, porovnanie operátorov, ceny
Ilustr. obr. | Zdroj: Depositphotos
Zdieľať
V skratke
  • HTC kedysi patrilo medzi najúspešnejších výrobcov smartfónov na svete
  • Koncom minulého roka sľúbilo výrobu dvoch mid-range modelov každý rok
  • Najbližšie k nám môže byť debut HTC U24 Pro

Ak sledujete vývoj smartfónov dlhšie, ako posledných pár rokov, nepochybne ste už aspoň počuli o značke HTC. Táto firma sa kedysi radila medzi najúspešnejších výrobcov inteligentných telefónov na svete, pričom trh obohatila o viacero kľúčových inovácií, ktoré sa široko využívajú dodnes. Žiaľ, konkurencia ju časom prevalcovala, no aj napriek tomu sa svojej úlohy nevzdáva. Smartfóny produkuje aj naďalej. Ďalší by mal nasledovať už budúci týždeň, píše PhoneArena.

HTC malo na svet smartfónov obrovský vplyv. Bola to práve táto firma, ktorá vytvorila úplne prvý telefón s operačným systémom Android (HTC Dream). Určitú dobu dokonca navrhovala veľmi úspešné modely Google Nexus, ktoré neskôr nahradili modely Pixel. Stretla sa však s podobným osudom ako Nokia či LG. Konkurenční výrobcovia, vrátane Samsungu a Apple, nabrali príliš rýchle tempo, ktorému HTC jednoducho nedokázalo stíhať.

Neprehliadnite

Motorola - koncept skladacieho smartfónu
Smartfón okolo zápästia? Motorola prišla do Barcelony so skutočne unikátnym konceptom
EÚ výrazne MENÍ pravidlá: Toto bude po novom POVINNÉ (čo všetko je nové)
HTC reaguje na špekulácie: „Mobilný biznis neopúšťame, chystáme nové smartfóny“
Apple má pracovať na vlastnom AR headsete. Ruku k dielu vraj priloží aj Valve
POZOR na tento podvod: Zneužíva známu službu, kompletne vám vybieli účet

Dva mid-range modely ročne

Kedysi obrovský trhový podiel sa postupne zmenšoval, až sa z hlavného aktéra stal de facto komparz. HTC by si nepochybne prialo, aby sa vrátila jeho dávna sláva, no zmierilo sa so skutočnosťou, že sa to asi nestane, teda aspoň v dohľadnej dobe. To však rozhodne neznamená, že na smartfóny úplne zanevrelo.

Koncom minulého roka spoločnosť oznámila nové plány týkajúce sa produkcie smartfónov. Konkrétne uviedla, že každý rok bude vydávať aspoň dva modely strednej triedy, ktoré budú poháňané čipmi z radu Snapdragon 7 od Qualcommu, prípadne inými procesormi spĺňajúcimi nároky strednej triedy.

Chystá ďalší kúsok

A zdá sa, že HTC sa svojich plánov skutočne plánuje držať. Taiwanská pobočka firmy v príspevku na sociálnej sieti Facebook zverejnila snímku (nižšie), ktorá naznačuje blížiaci sa debut nového smartfónu. Sama o sebe nám toho snímka veľa neprezrádza, teda až na dátum predstavenia. To by sa malo konať 12. júna, presnejšie o 8:00 miestneho času (2:00 SELČ).

HTC má budúci týždeň predstaviť nový smartfón
HTC má budúci týždeň predstaviť nový smartfón | Zdroj: HTC (Facebook)

Nikto presne nevie, o aké zariadenie ide. Špekulácie však tvrdia, že môže ísť o HTC U24 Pro. Snímky zachytávajúce tento model boli pôvodne spozorované v prostredí Google Play Console ešte v apríli. Pokiaľ ide o technické parametre, zákazníkov vraj poteší displejom s rozlíšením 2 436 x 1 080 pixelov, procesorom Snapdragon 7 Gen 3 a 12 GB operačnej pamäte.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

OnePlus, Európa
Je to tak, ako sme sa báli. Z Európy odchádza veľká a obľúbená značka telefónov
15. júla 2026
LG QNED93
Predáva ho za polovicu: Alza zlacnila špičkový 65″ Mini LED televízor od LG. Je lacnejší než 55″ verzia
14. júla 2026
JBL Boombox 3 WiFi
JBL Boombox 3 s výkonom 180 W je v megavýpredaji Alzy. Má Wi-Fi, Dolby Atmos a hodnotenie 96 %
14. júla 2026
KRUPS Sensation C50
Za automatický kávovar nemusíte dať 500 €. Alza zlacnila obľúbený KRUPS pod 300 €
16. júla 2026

Najnovšie články

  • Máte účet v tejto banke? V nedeľu vypne systémy, neprejdú platby ani prevody
  • Potvrdili mimoriadne zákerný útok na Slovákov. Počet prípadov u nás stúpol o 300 %
  • Telekom ponúka štedrú zľavu na nákup zariadenia, stačí spraviť jednu vec. Ešte k tomu pomôžete planéte
  • Treba upgrade počítača? Samsung predstavil špičkový SSD s 1 TB kapacitou. Stojí 220 € (+ výbava)
  • Zbláznila sa Alza? 65″ LG OLED so soundbarom stojí menej než samotný televízor, ušetríte stovky eur

Bude sa vám páčiť

Samsung chce zostať v čele. Predstaví telefón s displejom, ktorý vysunieme ako pergamen

13. júla 2026
telefón pred spaním

Používate telefón pred spaním? Ak si nechcete navždy pokaziť oči, zapnite tieto nastavenia (5 tipov)

12. júla 2026
Staré telefóny

Máte doma starý telefón? Za týchto 25 modelov sú zberatelia ochotní zaplatiť aj tisíce eur

8. júla 2026
OPPO Find X9 Ultra

Alza zlacnila ani nie 3 mesiace starú vlajku. Na špičkovej výbave teraz ušetríte takmer 300 €

8. júla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.