TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Apple má v roku 2025 vydať hybrid s 20-palcovým skladacím displejom
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Apple má v roku 2025 vydať hybrid s 20-palcovým skladacím displejom

Apple vraj už budúci rok vydá svoje prvé skladacie zariadenie. Má sa pýšiť až 20,3-palcovou obrazovkou. Zrejme teda pôjde o ohybný MacBook.

6. mája 2024 10:18
Roman Drexler - Redaktor
Pulikované 6. mája 2024
Zdieľať
4 min
Skladací iPhone, Apple
Koncept
Zdieľať
V skratke
  • Apple má chystať svoje prvé skladacie zariadenie
  • Debutovať môže už budúci rok
  • Vraj dostane až 20,3-palcovú obrazovku.
Google News Sledujte nás v Google Správach

V segmente skladacích zariadení sa dnes činí skutočne mnoho známych firiem. Samsung bol jedným z prvých, pričom dodnes sa v tomto smere teší väčšinovému trhovému podielu. O svoje dominantné postavenie však pomaličky prichádza, a to najmä v prospech čínskych konkurentov, ktorí postupne začínajú stíhať jeho tempo. V budúcnosti mu však nemusia zavariť len ázijskí výrobcovia. Presadiť sa v tomto segmente totiž chce aj Apple, hoci je pravda, že ten volí trochu inú stratégiu ako ostatní.

Tvrdí to server 9to5Mac, ktorému sa podarilo nahliadnuť do najnovšej správy Apple pre investorov. Uvádza sa v nej napríklad to, že kalifornský gigant zintenzívňuje práce na svojich skladacích zariadeniach. Jej autor, Jeff Pu, analytik zo spoločnosti Haitong International Securities, taktiež tvrdí, že Apple spustí masovú produkciu svojho prvého skladacieho zariadenia, pričom debutovať by mohlo koncom budúceho roka. Zrejme však nepôjde o skladací iPhone, keďže zariadenie má byť vybavené až 20,3-palcovou obrazovkou.

Samsung stále dominuje

Ako už bolo spomenuté, v segmente skladacích zariadení sa dnes činí mnoho známych mien. Samsung je v tomto smere považovaný za priekopníka, keďže má na konte už niekoľko generácií nie jedného, ale hneď dvoch ohýbateľných formátov.

Samsung Galaxy Z Fold5
Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk

Konkurenti mu však postupne začínajú ujedať z koláča čoraz väčšie kusy, čo tvrdí napríklad aj správa od spoločnosti TrendForce, ktorá bola publikovaná koncom februára. Tá prezradila, že objem globálnych dodávok skladacích smartfónov v roku 2023 dosiahol 15,9 milióna kusov, čo predstavuje medziročný nárast o zhruba 25 percent. Ich podiel na celkovom počte smartfónov sa mal vyšplhať na približne 1,4 percenta.

Správa taktiež prezradila, že Samsung postupne prichádza o svoje neprekonateľné postavenie na trhu so skladacími smartfónmi. Ešte celkom nedávno sa mal jeho trhový podiel pohybovať okolo 80 percent, tento rok vraj môže klesnúť na 60 percent. Analytici ako dôvod označujú zásadné pokroky konkurenčných výrobcov.

Apple mešká

Pokiaľ ide o Apple, okolo skladacích zariadení s logom nahryznutého jabĺčka sa stále toči mnoho otáznikov. Šíri sa totiž viacero teórií, kedy by mohol gigant konečne vydať svoj prvý iPhone s ohýbateľnou obrazovkou. Jedni tvrdia, že príde čoskoro, iní sú zase toho názoru, že si naň ešte pár rokov počkáme.

Apple - skladací iPhone
Jeden z niekoľkých konceptov skladacieho iPhonu publikovaný holandským webom letsgodigital.org

Konkrétne správa od analytika Jeffa Pu tvrdí, že prvé skladacie zariadenie od Apple debutuje koncom budúceho roka. Nateraz sa nevie, o čo presne pôjde, no keďže má byť zariadenie vybavené 20,3-palcovou obrazovkou, zrejme je reč o skladacom MacBooku. Pozoruhodným faktom je, že na jeho prípravu predtým poukázalo aj viacero ďalších zdrojov, vrátane analytika Ming-Či Kua či Rossa Younga z Display Supply Chain Consultants.

Je prekvapujúce, že Apple plánuje do segmentu skladacích zariadení vstúpiť nie smartfónom, ale rovno počítačom. Tipoval by to asi len málokto, keďže Apple nepatrí medzi tých „najodvážnejších“, čo sa týka akýchsi skokov do neznáma. Vo väčšine prípadov potichu vyčkáva a sleduje, či sa určitá nová technológia uchytí. A až keď má stopercentnú istotu, že stojí za to, začne sa o ňu reálne zaujímať.

Neprehliadnite

Tvorcovia Cyberpunk 2077 čelia ďalšiemu problému, hackeri im odcudzili cenné údaje
Hurikán Dorian dorazí aj do Európy. Netreba sa však ničoho obávať
Xiaomi ukáže verejnosti svoje elektromobily. Ešte pred koncom roka usporiada dôležité podujatie
Nórsko sa pripravuje na konflikt: Zo strachu pred Ruskom rekordne zvyšuje výdavky na obranu a obnovuje bunkre
Litva vyzýva občanov, aby si nekupovali Xiaomi smartfóny. Tie, čo používajú, majú predať

Samozrejme, treba mať na pamäti, že zatiaľ sú to všetko len teórie. Vôbec nie je isté, že Apple budúci rok vydá ohýbateľný MacBook. Koniec koncov, viaceré predošlé predpovede tvrdili, že pokiaľ ide o skladacie zariadenia od Apple, musíme byť trpezliví. Jedna z nich dokonca hovorila, že prvý skladací iPhone debutuje až vtedy, keď sa Samsung bude chystať na predstavenie Galaxy Z Fold9.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Samsung Galaxy S26 Ultra
Samsung Galaxy S26 Ultra sa ukázal v plnej kráse pár hodín pred premiérou (VIDEO)
24. februára 2026
Samsung Galaxy S26, S26+, S26 Ultra
Samsung Galaxy S26 Ultra OFICIÁLNE: Špičková AI, výkon aj fotografia, no tiež vyššia cena
26. februára 2026
Slovensko Ukrajine aj naďalej dodáva stovky megawattov elektriny každú hodinu
24. februára 2026
tachograf, polícia, hliadka, kontrola
EÚ dosiahla svoje. Vodiči si musia do 1. júla upraviť autá. Kontrolovať to budú aj policajti
26. februára 2026

Najnovšie články

  • ZSSK chce nakúpiť blackboxy do vlakov za 10,5 milióna eur. Ministerstvo financií spochybňuje či fungujú
  • Samsung Galaxy S26 Ultra: Ako funguje Privacy Display a ako ho zapnúť?
  • Galaxy S26 Ultra: Je čo chváliť, jedna vec ma ale trochu sklamala (prvé dojmy)
  • OpenAI chystá predplatné Pro Lite: Ponúkne nekonečné správy, má aj nevýhody
  • Obľúbený operátor má prekvapenie pre všetkých zákazníkov. Zadarmo ponúkne 3 prémiové TV stanice

Bude sa vám páčiť

Už vieme, prečo bude nový MacBook tak lacný. Chýbať mu bude veľa

26. februára 2026
App Store

App Store začal overovať vek. Deti do 18 rokov si už nestiahnu hry ani aplikácie

26. februára 2026
iPhone 17 Pro

iPhone 18 Pro oživí funkciu, ktorú Samsung pred rokmi vyradil. Má sa stať štandardom smartfónov

25. februára 2026
MacBook Pro

Apple chystá MacBook Pro s dotykovým displejom. Máme čakať podobnosť s iPhonom

25. februára 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?