V dobe, v ktorej každý z nás používa smartfón, mnohí aj hodinky, notebooky a ďalšie zariadenia je dôležité mať prístup k energii. Nabíjať ich musíme takmer každý deň, niektoré zariadenia aj niekoľkokrát denne. V prípade, že sa nachádzate „mimo civilizácie“ alebo vám len na záhrade nedočiahne predlžovací kábel, by vás mohlo zaujať zariadenie DLNRG B500. Je to elektrocentrála schopná poháňať všetky dôležité zariadenia aj tam, kde by sa inak vybili a ostali nepoužiteľné.

DLNRG B500: Dizajn

Elektrocentrála DLNRG B500 prináša mimoriadne moderný a ľahko rozpoznateľný dizajn. Pogumovaná šasi je po bokoch nafarebná na oranžovo, vďaka čomu ju uvidíte aj v zhoršených svetelných podmienkach. Všetky dôležité porty sú prekryté záslepkami, vďaka čomu elektrocentrála nie je náchylná na okamžité zlyhanie pri pohľade na pokropenie vodou, no pravidelne by ste to skúšať určite nemali.

dlnrg b500 7 jpg

Poteší tiež veľmi praktická rúčka na vrchu zariadenia, ktorá vám umožní elektrocentrálu jednoducho prenášať z miesta na miesto podľa potreby.

DLNRG B500: Cena a dostupnosť

Cena: 174,83 € | Poštovné do SR: Zadarmo

Elektrostanicu DLNRG B500 si môžete kúpiť v overenom technologickom obchode TomTop. Ten ju momentálne predáva za zvýhodnenú cenu 174 €. Obchod upozorňuje, že znížená cena bude platiť len do konca decembra.

DLNRG B500: Kapacita

Základom každej elektrocentrály by mali byť jej batérie a inak tomu nie je ani v tomto prípade. DLNRG B500 je vybavená 518,4 Wh nabíjateľným akumulátorom (LiFePO4), ktorý je mimoriadne odolný voči strate kapacity aj po opakovaných nabíjacích cykloch.

Elektrostanica disponuje výkonom 500 W a maximálnym výkonom 1 000 W, čo je postačujúce pre väčšinu menších zariadení. Hovoríme tu napríklad o nabíjaní smartfónov, tabletov, notebookov či iných menších spotrebičov. Spomeniem, že táto elektrocentrála nie je vhodná napríklad pre elektrické variče, ktoré potrebujú výrazne vyšší výkon.

Pri používaní oceníte prehľadný LCD displej, na ktorom nájdete aktuálne informácie o stave batérie, ako aj o tom, ktoré zariadenie sa nabíjajú a s akým výkonom. Na zadnej strane je zas extrémne šikovný LED pásik, ktorý osvetlí napríklad motorový priestor v prípade poruchy. Voziť takéto zariadenie v aute je v prípadoch núdze skutočne na nezaplatenie.

dlnrg b500 2 jpg
Pohľad na elektrostanicu z každého uhla. Zdroj: DLNRG

DLNRG B500 poskytuje niekoľko rôznych spôsobov, ako, resp. aké zariadenia nabíjať. Okrem toho, že je kompatibilná s voliteľnými solárnymi panelmi, ktoré ju dokážu nabiť, vie nabíjať zariadenia cez klasickú zásuvku 230 V, ako aj cez USB C (PD), USB A a autonabíjačku.

K dispozícii tak budete mať dva USB-A 3.0 porty pre rýchle nabíjanie, dva USB-C porty, 2 DC porty, 1 AC (230 V) zásuvku a 1 zapaľovač cigariet. Je to dosť na to, aby vás stanica nenechala bez možnosti nabitia všetkého toho, čo potrebujete.

dlnrg b500 3 jpg
Elektrocentrála ponúka rôzne stupne ochrany. Zdroj: DLNRG

DLNRG B500: Bezpečnosť na prvom mieste

Mať k dispozícii energiu všade, kde potrebujete, je jedna vec. Vec druhá je to, aké je to bezpečné. Našťastie, výrobca v prvom rade myslel práve na bezpečnosť, vďaka čomu je DLNRG B500 jedna z najbezpečnejších elektrocentrál vo svojom segmente.

V jej arzenáli je ochrana proti prepätiu, ochrana proti preťaženiu, ochrana proti prehriatiu a mnoho ďalšieho. Okrem toho, používateľa chráni aj samotná konštrukcia, ktorá perfektne izoluje všetku citlivú elektroinštaláciu.

dlnrg b500 4 jpg
Na výber máte z rôznorodých portov. Nabiť môžete telefóny, tablety, notebooky a mnohé ďalšie zariadenia.

DLNRG B500: Oplatí sa? Šikovnejšie zariadene budete hľadať ťažko

Vo svete, v ktorom chce každý z nás byť nejakým spôsobom „pripojený“ je veľmi dôležité mať prístup k energii, na ktorú sa môžete spoľahnúť. DLNRG B500 je absolútnym lídrom vo svojej cenovej kategórii. Výrobca si za ňu totiž pýta len 174 €, čo je zatiaľ najmenej za elektrostanice s podobnými parametrami.

Hodí sa pre ľudí, ktorí sa chystajú na výlet či stanovačku, no poslúži aj ako rezervný zdroj energie v aute pre prípad, ak by sa niečo stalo. My sme ju napríklad využili na záhrade v miestach, kde nebol priamy prístup k elektrickej zásuvke.

Jej veľký LED pásik zas skvele poslúži v nočných hodinách, najmä ak nemáte nablízku iný zdroj svetla. Navyše, široký výber portov pre nabíjanie rôznorodého príslušenstva a zariadení ocení nejeden kutil. Celkovo ide o zariadenie, ktoré by mal mať vo svojej výbave každý z nás.

dlnrg b500 3 jpg
Hodnotenie
Zhrnutie
DLNRG B500 je elektrostanica, ktorá ponúka dostatočnú kapacitu batérie, širokú kompatibilitu so zariadeniami a šikovné vychytávky ako vstavaný LED pásik.
Pozitíva
Počet portov
Kapacita batérie
Výkon
Nízka cena
Negatíva
Nevie napájať variče
85
Hodnotenie