TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Tak kedy? Elon Musk znovu odkladá štart výroby Cybertruck, napriek tomu ho vraj uvidíme ešte tento rok
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Tak kedy? Elon Musk znovu odkladá štart výroby Cybertruck, napriek tomu ho vraj uvidíme ešte tento rok

Roman Drexler - Redaktor
29. januára 2023
Cybertruck | Zdroj: Tesla
Zdieľať

Cybertruck, vizuálne veľmi špecifický elektrický pick-up, bol pôvodne predstavený ešte v roku 2019. Avšak ani teraz, o štyri roky neskôr, sa stále nepredáva. Šéf automobilky Tesla Elon Musk odložil štart výroby vozidla už niekoľkokrát. A teraz to robí znova, hoci pre záujemcov má aj dobré správy.

Vizionár počas posledného konferenčného hovoru ohľadne finančných výsledkov spoločnosti Tesla uviedol, že hromadná výroba elektromobilu Cybertruck nezačne skôr ako v roku 2024. Bližšie nešpecifikovaný počet ale údajne vyrobia ešte tento rok, pravdepodobne v lete, píše Engadget.

Nič nie je isté

Nie je to pritom len dátum začiatku výroby, čo sa pri Cybertrucku za posledné roky niekoľkokrát zmenilo. Tesla priebežne upravovala aj technické špecifikácie vozidla. Čo sa týka ceny, tá by mala začať na 30 000 dolároch za verziu s jedným motorom a končiť na 70 000 dolároch za variant s tromi motormi. Avšak cena, ani technické špecifikácie zatiaľ nie sú oficiálne.

Dá sa to pochopiť

Z určitého pohľadu sa všetky tie odklady debutu Cybertrucku dajú pochopiť. Vozidlo bolo predstavené v roku 2019, teda tesne pred vypuknutím pandémie koronavírusu, ktorá ekonomiky na celom svete zužuje dodnes. Komplikácie predstavovala aj čipová kríza, ktorá bola jedným z mnohých následkov pandémie, pričom nedávno sa ku všetkému tomu primiešal aj konflikt na Ukrajine.

Tesla Cybertruck
Zdroj: Tesla

Pomalý rozbeh

Dá sa očakávať, že aj po spustení výroby nebude Cybertruck dostupný hneď a pre každého. Aspoň dočasne. Podobne tomu bolo aj pri elektromobile Model 3, ktorého výroba síce začala v lete 2017, no naplno sa rozbehla až v polovici 2018. V prípade Cybertrucku má výroba prebiehať v priestoroch továrne Giga Texas, ktorá bola otvorená v apríli minulého roku.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Euro, peniaze, bankovky
Štát priznal, že spravil chybu: Pomýlil sa vo výpočte výšky príspevkov, mnohí majú nárok na tisíce eur
25. júla 2026
peniaze, bankovky, mince, euro, DPH, daň
Štát chce nové pravidlá. Ľuďom má vedieť odobrať vodičáky aj osobný majetok. Odborníci ostali zhrození
25. júla 2026
Vodičský preukaz, EÚ
Kto neplatí, nejazdí: Za nezaplatenú daň na Slovensku začali odoberať vodičské preukazy
25. júla 2026
Nová dopravná značka
Začala platiť nová značka. Pripraviť vás môže o 135 €, sleduje ju inteligentná kamera
25. júla 2026

Najnovšie články

  • Začnú overovať občianske preukazy, pridať sa majú aj ďalšie sociálne siete
  • Kupovať skladačku, alebo čakať? Samsung predstaví ešte jeden telefón, ktorý sme uňho doteraz nevideli (+ čo vieme)
  • Štát potvrdil masívne kontroly áut. Detailne ich preveril už stovky. Čo hľadá?
  • Slovenské ceny nafty a benzínu čaká ďalší skok. Bez daní by liter nestál ani 1 € (čo nás čaká)
  • V roku 2036 už peniaze nebudeme potrebovať, predpovedá Elon Musk

Bude sa vám páčiť

Elon Musk

V roku 2036 už peniaze nebudeme potrebovať, predpovedá Elon Musk

26. júla 2026
Tesla Talisman 308U

Mali ho doma tisíce Slovákov. Za toto staré rádio Tesla dnes zberatelia ponúkajú prekvapivú sumu

20. júla 2026
Starlink, operátor, SpaceX

Orange, Telekom aj O2 majú problém: Elon Musk chce cez Starlink spustiť vlastného operátora

28. júna 2026
Satelit, elektrina

Aj keď ho možno nemáte radi, je to génius: Elon Musk zabráni AI, aby zničila našu planétu a peňaženky

24. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.