TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Disney+, Netflix či Spotify na rok za pár eur: Trh s ultralacnými licenciami mimoriadne prekvitá
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Disney+, Netflix či Spotify na rok za pár eur: Trh s ultralacnými licenciami mimoriadne prekvitá

28. decembra 2022 10:06
Lukáš Zachar
28. decembra 2022
Zdieľať
4 min
Zdieľať

Predplatné rôznych služieb sa, čo sa celkovej ceny týka, vymklo kontrole. Pred pár rokmi si mnohí platili len Netflix či Spotify a mali tak k dispozícii naozaj bohatú zbierku filmov, seriálov a obľúbenej hudby. Dnes je situácia iná a ak by ste chceli mať prístup ku všetkému, čo sa vám páči, predplatené by ste museli mať služby ako Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Spotify a poprípade aj Tidal. Ak to spočítate dokopy, ide už o slušný mesačný náklad.

Zníženie finančnej náročnosti sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Azda najpopulárnejšou je zdieľanie jedného účtu s rodinou či známymi. Toto sa prestáva páčiť všetkým firmám a hlavne Netflixu, ktorý chce zdieľačom účtov klepnúť po prstoch. Druhou možnosťou je predplatiť si v daný mesiac vždy len jednu službu, a tú vypozerať do posledného seriálu a filmu, ktorý vás zaujíma. S tým je ale veľa práce a neustále meniť služby je prinajmenšom otravné.

Na Aliexpresse za 0,50 € mesačne

Začnem azda najtemnejším riešením, ktoré môže porušovať a s najväčšou pravdepodobnosťou aj porušuje podmienky používania jednotlivých služieb. V službách ako eBay alebo Aliexpress sa nachádzajú ultralacné licencie, ktoré si môžete kúpiť na 1 mesiac, 3 mesiace, pol roka, rok a kľudne aj dlhšiu dobu. Predávajú sa ich kvantá, pričom jediným dôvodom je ich cena. Zatiaľ čo na Slovensku si napríklad Disney+ za ročné členstvo pýta 79,90 €, predajcovia na Aliexpresse európske predplatné ponúkajú za 10 €, 2-ročné predplatné za 14 € a 3-ročné predplatné za 18 €. To je obrovský rozdiel.

Netflix
Príklad licencie, ktorá môže/nemusí fungovať. Zdroj: reprofoto Aliexpress

Treba si ale uvedomiť, že predajcovia negarantujú, že vám účet bude fungovať a či vám bude fungovať na tak dlhú dobu, akú sľubujú. S najväčšou pravdepodobnosťou totiž jeden účet budete zdieľať s desiatkami, ba až stovkami ľudí z celého sveta. No a čo je horšie, minimálne Netflix s takýmito licenciami absolútne nie je stotožnený. Odporučil by som ich? V žiadnom prípade.

Staňte sa Argentínčanom a ušetrite

Druhou možnosťou, ako výrazne ušetriť, je predplatiť si niektorú zo služieb v krajine, v ktorej sa bežne predávajú výrazne lacnejšie. V tomto prípade je ideálnym príkladom Argentína, ktorá je aj napriek nedávnej vlne zdražovania stále výrazne lacnejšia než okolité krajiny.

Tak napríklad: YouTube Premium, ktorý vám umožní pozerať YouTube bez reklám, s vypnutým displejom a k tomu všetkému prihodí aj službu YouTube Music, sa na Slovensku predáva za 7,19 € za mesiac. Rodinné predplatné pre piatich členov jednej rodiny zas stojí 10,99 € mesačne.

VPN
Zdroj: NordVPN

V Argentíne je cena výrazne nižšia. YouTube Premium tam stojí 2,09 €, resp. 3,74 € pri rodinnom balíčku. Platiť trikrát menej je fajn a Googlu to, podľa všetkého, nevadí. O nakupovaní „cezhraničných“ licencií vie.

Stať sa virtuálnym Argentínčanom je pritom veľmi jednoduché. Stačí vám obľúbená VPN služba a radšej aj virtuálna jednorazová karta. Jej výhoda je tá, že sa po použití automaticky zruší a platí len pre danú službu.

Neprehliadnite

HBO Max
Netflix musí konať. HBO mu chce „vyfúknuť“ iný gigant, nová ponuka zamiešala karty
smartfón, VPN
Úrady vyzývajú používateľov smartfónov. Prestaňte používať VPN. Toto vám hrozí
Netflix
Ešte sa neradujte. Prechod HBO pod Netflix môže byť veľký problém, Trump zakročil

Kúpiť? NEkúpiť.

Oplatí sa kupovať si služby iným spôsobom než tým, ktoré promujú na Slovensku? Rýchla odpoveď – NIE. Cena za služby je nastavená tak, aby dokázali pokryť všetky náklady na zamestnancov, na tvorbu a licencovanie obsahu a aby pomaly rástli. Netflix, Disney+ ani HBO Max aktuálne nie sú v zisku miliardy dolárov. Práve naopak, predvádzajú opatrnú rovnováhu medzi tým, koľko zinkasujú na predplatnom a koľko peňazí minú na tvorbu.

Je preto na zvážení každého z nás či bude chcieť riskovať a zároveň škodiť ostatným tým, že firmy pripraví o rozpočet, ktorý by mohli investovať do obľúbeného obsahu. Tento článok by som nepísal, ak by som nevedel, že o takéto licencie je skutočne ohromný záujem, pritom mnohí ani nevedia, aké riziko podstupujú.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok vlaky rýchlostná trať Cez Slovensko chcú vybudovať rýchlostnú trať: Vlaky budú jazdiť až 200 km/h!
Ďalší článok 5g signál 5G čoskoro prekročí hranicu miliardy používateľov, do 2028 bude pripojená väčšina sveta

Najčítanejšie

Dopravná polícia, pokuta, kompetencie mestskej polície, priestupky, policajné autá
Tisíce Slovákov budú otáčať: Začínajú platiť nové zákazy, sem sa už autom nedostanete
15. decembra 2025
peniaze, bankovky, mince, euro, plat, zánik pracovných miest
Slováci hromadne opúšťajú túto poisťovňu. V januári ich odíde vyše 26 000
16. decembra 2025
Mobilné aplikácie
POZOR: Tieto aplikácie ihneď vymažte. Vybielia vám bankové konto
15. decembra 2025
Vodičský preukaz, EÚ
POZOR: Máte takýto vodičský preukaz? Ak oň nechcete prísť, treba konať (+ nové pravidlá)
15. decembra 2025

Najnovšie články

  • Štátu došla trpezlivosť. Peniaze vám vezme výrazne rýchlejšie
  • Pripravte sa na iné výplaty. Začne platiť nový zákon, upraví sumu, ktorá vám príde na účet
  • K Slovákom začali chodiť falošní kontrolóri. Zneužívajú známy štátny program
  • Honor Magic8 Pro a Magic8 Lite OFICIÁLNE: Najlepší procesor, 200 Mpx foťák a takmer 6 300 mAh batéria
  • EÚ tvrdo prikazuje nové systémy. Tieto veci musia mať povinne všetky autá (platné od júla 2026)

Bude sa vám páčiť

Netflix, Max

MIMORIADNE: Netflix oficiálne kúpil HBO aj HBO Max

5. decembra 2025

Netflix ľuďom posiela SMS-ky. Polícia je z nich nešťastná, mnohí prišli o peniaze

3. decembra 2025
Nákup cez internet

Slováci minú na vianočné darčeky viac, európske obchody vymenili za čínske

27. novembra 2025

EÚ schválila zrušenie výnimky. Od roku 2026 zaplatíme za balíčky viac

24. novembra 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

Viac z nášho portfólia

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?