TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Dočká sa aj Slovensko: Tesla bude v Európe týždenne chrliť enormné množstvo elektromobilov
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Dočká sa aj Slovensko: Tesla bude v Európe týždenne chrliť enormné množstvo elektromobilov

Posledná aktualizácia: 31. júla 2022 13:52
Lukáš Zachar
Publikované 28. júla 2022
Zdieľať
2 min
Foto: Wikimedia (úprava redakcie)
Zdieľať

Vyzerá to tak, že Tesla sa v druhej polovici tohto roka na starom kontinente poriadne rozbehne. Vo svojej európskej fabrike Giga Berlin chce už v októbri tohto roka dosiahnuť úctyhodný míľnik – 3 000 kusov elektromobilu Model Y každý jeden týždeň, informoval server Teslarati.

Ak sa to Tesle podarí, bude to pre Giga Berlin veľké víťazstvo. Závod totiž dostal povolenie na spustenie výroby vozidiel len v marci tohto roka. To, že sa fabrika len zabieha potvrdil aj Elon Musk, ktorý priblížil, že Giga Berlin už úspešne vyrába tisíc kusov Model Y týždenne.

Tesla chce pol milióna elektromobilov ročne

To je podľa slov viceprezidenta spoločnosti Tesla pre pohonné jednotky a energetické inžinierstvo len začiatok. Do konca roka by totiž fabriku radi posunuli na úroveň 5-tisíc elektromobilov týždenne.

Tesla Model Y
Tesla Model Y, Foto: Tesla

S odvolaním sa na zdroje oboznámené s touto záležitosťou nedávno internetový portál TeslaMag.de informoval, že od pondelka zamestnanci Giga Berlin pracujú na dve zmeny s cieľom vyrobiť 1,5-tisíc kusov Model Y za týždeň. Ten počet sa bude postupne zvyšovať, až kým nedosiahnu dvojnásobne vyššiu kapacitu.

S tempom 3 000 kusov Model Y za týždeň by Giga Berlin pri 5-dňovom pracovnom týždni vyrábala približne 600 vozidiel denne. Elon Musk má pre Giga Berlin grandióznejšie plány. Továreň neustále modernizujú s tým, že ultimátnym cieľom je 500 tisíc vozidiel ročne, čo by malo uspokojiť záujem o elektromobily v celom regióne.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Alza má v megavýpredaji obrovský 98″ Samsung TV. Ušetríte až 657 €
10. júla 2026
Samsung 990 EVO Plus (2 TB)
Alza má v zľave 2 TB SSD od Samsungu. Dočasne ušetríte cez 60 €, má perfektné hodnotenie
11. júla 2026
LG XBOOM
Alza výrazne zlacnila párty reproduktor LG. Má výkon 80 W, svetlá, krytie IP67 a dokonalé hodnotenie
10. júla 2026
GTA 6 si nezahrajú všetci. Tieto krajiny ho zakážu
12. júla 2026

Najnovšie články

  • Štát zakáže elektrické kolobežky s rýchlosťou nad 25 km/h. Sú príliš nebezpečné (+ dátum)
  • Pamäťová kríza hlási ďalšiu obeť. Samsung Galaxy Watch9 budú lepšie, no aj drahšie
  • Nesiete si z dovolenky suveníry? Pozor na clá a dane. Slováci často nevedia, že musia zaplatiť. Hrozia pokuty (PREHĽAD)
  • Facebook a Instagram chcú, aby sme na nich boli závislí. Podľa EÚ porušujú zákon, káže ich od základov prekopať
  • Máte doma lacný router tejto značky? Pozor na kritickú chybu, bezodkladne ju treba vyriešiť

Bude sa vám páčiť

Elon Musk

Šanca, že sa SpaceX a Tesla spoja do jednej firmy, je až 90 %

18. júna 2026

EÚ je nekompromisná: Euro 7 výrazne zasiahne aj elektromobily (platné od 29. 11. 2026)

15. júna 2026

Nové pravidlo EÚ je mimoriadne prísne. Výrobcovia áut vám musia povinne odovzdať dáta (platí aj pre staršie autá)

11. júna 2026
EÚ, Európa, elektromobil

Plán EÚ nezabral: Podiel čínskych elektromobilov sa aj napriek vysokým clám zdvojnásobil

4. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.