iPhone 13 Pro a Pro Max ľudia milujú: Apple spravil zásadné rozhodnutie!

Žeby sa dodávateľský reťazec naozaj uzdravoval?

O iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max je aj napriek ich vysokej cene evidentný záujem, a to aj mnoho mesiacov po ich predstavení. Dopyt po zariadeniach má byť tak vysoký, že Apple na druhý kvartál tohto roku navýšil ich objem výroby o 10 miliónov kusov. O téme píše server MacRumors odvolávajúc sa na informácie od DigiTimes.

Neutíchajúci dopyt po cenovo náročnejších variantoch radu iPhone 13 naznačuje, že dodávateľský reťazec, ktorý počas pandémie COVID-19 utrpel tvrdé rany, sa postupne uzdravuje. Viacerí dodávatelia Apple, ktorí boli nútení pozastaviť výrobu komponentov, čo ohrozilo dostupnosť najnovších smartfónov. A netýkalo sa to len smartfónov. V ohrození boli aj iPady, Macy a ďalšia spotrebná elektronika.

iPhone 13 nezvoľňuje tempo

Zvýšenie objemu výroby nie je jediným dôkazom obrovskej popularity najnovších iPhonov. Analytická spoločnosť Consumer Intelligence Research Partners (CIRP), nedávno zverejnila štatistiku, ktorá prezradila, že rad iPhone 13 je oproti predošlej sérii, čiže iPhone 12, úspešnejší o približne 14 %. Tieto údaje sa majú vzťahovať na marcový kvartál, v ktorom rad iPhone 13 tvoril až 3/4 celkového predaja smartfónov značky Apple.

TIP REDAKCIE
Netflix má problémy: Reklamy prídu skôr než si myslíte. Máme predbežný dátum!

Najviac sa darilo štandardnému modelu, ktorý si pripísal 38 % podiel, najmenej zase modelu iPhone 13 mini, ktorého podiel predstavoval len 3 %. Kompaktný iPhone tak neuspel ani tento rok. Apple sa ho preto v budúcom roku chystá vymeniť za o niečo väčší variant s označením iPhone 14 Max. Ten by sa nám mal po boku svojich súrodencov ukázať na jeseň tohto roku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať