Technologický veľtrh IFA 2020 sa konať bude, len nie obvyklým spôsobom

Podobne ako mnohé iné veľké podujatia, ktoré navštevujú tisíce ľudí, bol kvôli pandémii nového koronavírusu zrušený aj významný technologický veľtrh IFA.

Podobne, ako mnohé iné veľké podujatia, ktoré navštevujú tisíce ľudí, bol kvôli pandémii nového koronavírusu zrušený aj významný technologický veľtrh IFA.

IFA sa každoročne koná koncom leta v nemeckom Berlíne. Zákon nemeckej vlády zakázal do 24. októbra uskutočňovanie hromadných podujatí, ktorých sa účastní viac ako 5000 ľudí.

Organizátori správne predvídali, že budú musieť podujatie zrušiť. Pripravili si preto „inovatívny koncept“, ktorý nahradí tradičnú formu usporiadania udalosti. Organizátori zatiaľ nezverejnili žiadne detaily, no je asi jasné, o čo pôjde.

Jedna z hál podujatia IFA 2018 Foto: wikimedia.org

S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude podujatie konať online, prostredníctvom virtuálnych prezentácií. Na IFA sa vždy stretlo veľa vystavovateľov z rôznych oblastí, ktorí verejnosti a médiám prezentovali svoje nové technológie a produkty.

Ak sa tvorcovia na situáciu naozaj dobre pripravili, sledovať by sme mohli niekoľko desiatok virtuálnych prezentácií a konferencií, a to pekne z pohodlia domova. Predbiehať ale nebudeme a počkáme si na presnejšie informácie od organizátorov.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Pôvodne sa mal veľtrh IFA 2020 konať medzi 4. do 9. septembrom 2020.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať