Vyhostení diplomati: Skupujú televízory a inú elektroniku, v Rusku ich už nekúpia

Diplomati sa pred návratom do Ruska chcú poriadne zásobiť.

Slovensko sa včera, 30. marca, rozhodlo vyhostiť až 35 diplomatov Ruskej federácie. Ide o priamy dôsledok prebiehajúcej vojny na území Ukrajiny. Veľvyslanci dostali na opustenie Slovenska len niekoľko desiatok hodín, čo sa podľa všetkého rozhodli využiť, povedzme, produktívne.

Na aktuálny plán veľvyslancov na Facebooku upozornil Victor Breiner, poradca pre boj s hybridnými hrozbami na Ministerstve obrany SR.

Čo robí 35 vyhostených ruských diplomatov?,“ pýta sa obrazne v príspevku. „Čo majú dnes „diplomati“ na programe? Predsa nákupy!,“ dodáva.

Zásoby pred návratom

Mikrovlnky, elektrické metly, obrovské plazmové TV, značkové oblečenie, dobrý alkohol… Nič z toho doma neuvidia,“ zhrnul ich správanie.

No a je to pravda. Rusko čelí exodusu svetových značiek zodpovedných za najobľúbenejšie produkty a služby. V Rusku si ľudia nekúpia autá najväčších automobiliek, telefóny od Samsungu či Apple a rozlúčiť sa museli aj s Facebookom, Instagramom, Netflixom či so Spotify.

TIP REDAKCIE
Začal sa šíriť nový typ kliešťa: Jedno uhryznutie spôsobuje alergiu na mäso

Teraz to však vyzerá tak, že ruskí diplomati sa s vymoženosťami západu až tak rýchlo rozlúčiť neplánujú a využívajú každú príležitosť na to, aby sa na pobyt v domovine predzásobili tým, čo majú najradšej.