Čas na nový trend? Samsung má tento rok predstaviť nový typ smartfónu, vraj bude mať rolovací displej!

Zatiaľ nemáme k dispozícii žiadny komerčne dostupný smartfón s rolovacím displejom. Existujú len prototypy, ktoré nám ukazujú možné spôsoby využitia ohybnej obrazovky.

Samsung môže tento rok obohatiť svoje portfólio o nový typ smartfónu s ohybným displejom. Jeho aktuálne modely z tejto oblasti, Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip, sa tešia celkom slušnej popularite. Tak prečo to neskúšať ďalej?

Juhokórejský výrobca má tento rok, zrejme niekedy počas leta, predstaviť najnovšie edície vyššie uvedených zariadení, menovite Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Podľa všetkého sa však ku nim pridá ešte jeden smartfón.

Samsung Galaxy Z … Roll?

Ako píše server MacRumors, tohtoročné skladačky nesú označenia B4, Q4 a N4. B4 má reprezentovať Galaxy Z Flip 4, Q4 zase Galaxy Z Fold 4. A čo N4? Nikto presne nevie, no špekuluje sa, že toto označenie patrí pripravovanému smartfónu s rolovacím displejom.

Na potenciálny vznik tohto zariadenia poukázal aj známy informátor Ice universe. Do príspevku na Twitteri napísal, že debutuje niekedy počas druhej polovice tohto roku. K tomu dodal, že je vysoká pravdepodobnosť, že pôjde o smartfón s rolovacím displejom.

TIP REDAKCIE
LC400 Pro 50 W: Laserová gravírovačka, ktorú si zamilujete. Teraz stojí už len 185 €

Ross Young, renomovaný analytik v oblasti displejov, tvrdí, že podľa jeho posledných informácií sa výroba zariadenia posunula, a že smartfón tento rok nevyjde. Povedal však, že sa v blízkej dobe posnaží zistiť, či je to stále aktuálny údaj alebo sa situácia zmenila.

Zatiaľ nemáme k dispozícii žiadny komerčne dostupný smartfón s rolovacím displejom. Existujú len prototypy, ktoré nám ukazujú možné spôsoby využitia ohybnej obrazovky. Jedným z nich je napríklad Oppo X 2021. Hoci sa predpokladalo, že pôjde o prvý široko dostupný rolovací telefón, doposiaľ sa tak nestalo. Oppo však vraj tento rok plánuje vydať jeho aktualizovanú verziu.

Samozrejme, všetko sú to zatiaľ len dohady. Uvedené označenie môže reprezentovať úplne iný smartfón, ba dokonca aj úplne iný typ zariadenia. Preto vám tieto informácie odporúčame, aspoň nateraz, brať s ako-takou rezervou.