messenger

Ohováranie cez Messenger bude zložitejšie: Služba začne upozorňovať na screenovanie konverzácií

Upozornenia na screenovanie sú zatiaľ vo fáze testovania. Dostupné sú výhradne v prostredí tajných konverzácií, a aj to len v niektorých regiónoch.

Funkcia tajných konverzácií, ktorá je dostupná v prostredí Facebook Messenger, po novom dostáva hneď niekoľko zaujímavých vylepšení. Okrem kvalitnejšieho end-to-end šifrovania sme sa dočkali nielen podpory pre reakcie, GIFy či nálepky, no taktiež aj systému pre detegovanie screenovania, respektíve snímania konverzácií, píše NDTV Gadgets.

Obrovská časť komunikácie sa v dnešnej modernej dobe realizuje prostredníctvom rôznych četovacích platforiem. Viacerí veľkí hráči, medzi ktorých možno zaradiť napríklad Snapchat, už zaviedli systém pre detegovania screenovania konverzácií, ktorý prípade vytvorenia screenshotu upozorní opačnú stranu. Po novom sa do tejto skupiny začleňuje aj Messenger, hoci zatiaľ len sčasti.

Upozornenia na screenovanie sú zatiaľ vo fáze testovania. Dostupné sú výhradne v prostredí tajných konverzácií, a aj to len v niektorých regiónoch. Meta však plánuje túto funkciu časom rozšíriť aj na ostatné trhy, nepochybne aj na ten náš.

TIP REDAKCIE
Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu

Zatiaľ nie je isté, či bude nový systém niekedy uplatnený aj pri regulérnych konverzáciách. Nikoho by to však zrejme neprekvapilo.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať