RECENZIA Samsung Jet 90 Complete: Všestranný pomocník do každej domácnosti

Hľadáte ideálny tyčový vysávač do domácnosti, ktorá potrebuje poriadnu kvalitu? Samsung má riešenie.

Bezdrôtový tyčový vysávač Samsung Jet 90 je relatívnou novinkou na trhu, na ktorú je spoločnosť patrične hrdá. Samsung v nej vylepšil azda všetko, čo vylepšiť mohol. Nedávno sme ho mali zapožičaný aj u nás v redakcii. Po niekoľkých dňoch testovania sme pripravení zhodnotiť to či sa Samsungu podarilo vylepšiť oblasť svojich produktov, v ktorých doteraz za konkurenciou zaostával.

Samsung Jet 90, resp. Jet 90 Complete, ktorý sme mali v redakcii stojí 689 €. K dispozícii sme mali aj vyprázdňovaciu stanicu, ktorá sa predáva samostatne. Zakúpiť si ju môžete za 169 €.

Samsung Jet 90 Complete: Dizajn a prevedenie

Dizajn vysávača Jet 90 Complete je veľmi elegantný a moderný. Je zjavné, že Samsung chce zaujať zákazníkov, ktorí si dajú potrpieť na tom, ako ich zariadenia fungujú a zároveň aj vyzerajú. Pod rukoväťou nenájdete „spúšť,“ ktorou by ste vysávač zapli. Všetky ovládacie prvky sú uložené vo vrchnej časti rukoväte. Myslím tým tlačidlo pre zapnutie/vypnutie prístroja a tlačidlo pre zmenu režimu medzi low/medium/turbo.

Vysávač váži 2,8 kilogramu, vďaka čomu patrí medzi tie najľahšie vysávače na trhu. Môžete sa tak spoľahnúť na to, že bude jednoduché s ním manévrovať okolo nábytku a zároveň po vysávaní nebudete mať tak unavenú ruku.

Súčasťou ovládacích prvkov je aj malý displej, na ktorom vidíte aktuálne zvolený režim, ako aj všetky prípadné problémy s hubicou alebo samotným vysávačom. Celkovo tak Samsung, čo sa dizajnu týka, odviedol vynikajúcu prácu.

Zapracovať však mohol na ukazovateli stavu batérie. Pri vysávačoch od Xiaomi sme boli zvyknutí na presnú hodnotu v percentách, pri Samsungu si musíte zvyknúť na tri LED svetielka priamo na batérii.

Súčasťou vysávača je pochopiteľne zberná nádoba, ktorá v prípade Jet 90 Complete prichádza s úctyhodnou kapacitou až 0,8 litra. Znamená to, že dokáže poňať dosť nečistôt aj v prípade, ak sa chystáte vysávať väčší priestor, resp. menší priestor ale niekoľkokrát.

Nový je aj proces filtrácie nasávaného vzduchu, ktorý dokáže odstrániť aj tie najjemnejšie čiastočky nečistôt. Vzduch, ktorý potom vychádza z vysávača je čistý a nezávadný ani pre alergikov. Nádobu, ako aj samotný filter môžete pochopiteľne umývať a držať tak v čo najlepšej kondícii.

V balení Jet 90 Complete toho nájdete naozaj veľa. Tešiť sa môžete na mäkkú hubicu so striebornými vláknami a špeciálnym systémom na zabránenie zamotávania chlpov a vlasov, na hubicu určenú pre vysávanie kobercov a mnoho iného.

Vďaka vysokému výkonu a malému nadstavcu môžete Jet 90 Complete v priebehu niekoľkých sekúnd premeniť z vysávača určeného do domácnosti na vysávač do auta a zas naopak. Poteší aj nadstavec pre vysávanie zle dostupných miest ako aj kĺb, vďaka ktorému môžete pohodlne povysávať usadený prach na vrchu poličiek.

Samsung Jet 90 Complete: Výkonu na rozdávanie

Samsung Jet 90 Complete je poriadne výkonný spotrebič. Nebojí sa poradiť si s tvrdými podlahami, kobercami a nečistotami ako cereáliami, ktoré sme mu hodili pod rotačnú hubicu. TECHBYTE je dog-friendly redakcia, čo znamená, že sa na podlahe postupne hromadia psie chlpy, s ktorými vysávač nemal jediný problém, a to ani pri najnižšom výkone.

Pri režime „medium“ dokázal z koberca dostať ešte viac nečistôt, preto jeho používanie odporúčame hlavne na takýchto povrchoch. Nakoniec, režim „Turbo“ sa hodí na vysávanie len určitých miest, ktoré môžu byť viac zanesené. Okrem výhod v podobe najvyššieho možného výkonu má aj jednu veľkú nevýhodu – spotrebováva obrovské množstvo energie.

Pri vysávaní si nezabudnite nastaviť teleskopickú tyč, ktorá môže byť podľa vašich preferencií nastavená na dĺžku od 93 cm do 114 cm.

Vďaka nízkej váhe základu vysávača (rukoväť + zberná nádoba) je práca s ním nenáročná aj vtedy, keď ho používate ako ručný vysávač bez teleskopickej tyče. V takomto nastavení je okrem vysávania auta ideálny aj na povysávanie pohovky. My túto rutinu robíme veľmi často, keďže okrem psa v redakcii máme aj mačku, ktorá si bez pohovky nevie predstaviť svoj deň. Jet 90 Complete si s chlpmi poradil bez zaváhania.

TIP REDAKCIE
Čaká nás vesmírne divadlo: Okolo Zeme preletí asteroid o veľkosti 1 km! Uvidíte ho aj voľným okom

Zberná nádoba by potrebovala malú zmenu dizajnu. Pri testovaní sa mi „zasekávala“ pri snahe zacvaknutia do vysávača. Nie som si istý či je to dizajnom nádoby alebo tým, že vysávač už pred nami niekto používal. Každopádne, zmenil by som aj spôsob vyprázdňovania tejto nádoby. Dyson a Xiaomi majú lepší spôsob ako ju otvoriť nenáročne, rovno do koša.

Samsung však prišiel s ešte zaujímavejším konceptom. Ak si dokúpite stanicu Clean Station, tá to spraví za vás. Samsung hovorí, že takýto postup je až 400-násobne čistejší než pri vysýpaní do koša.

Keď povysávate, vysávač môžete postaviť do samostojacej stanice, v ktorej sa vysávač nabíja. Stanica má miesto nielen pre samotný vysávač, ale aj pre príslušenstvo a dokonca aj pre jednu batériu navyše, ktorú si však už musíte dokúpiť. Naraz tak môžete mať pripravený vysávač s dvojnásobnou výdržou.

Samsung Jet 90 Complete: Batérie ani málo, ani veľa

Samsung tvrdí, že Jet 90 Complete dokáže na jedno nabitie nepretržite fungovať 60 minút. To je možno pravda, no ako býva zvykom, len v perfektnom svete. Tak dlhú výdrž dosiahnete jedine vtedy, ak budete vysávať pri najnižšom výkone a bez zapnutej hubice s otočnou kefou.

Ak budete vysávač používať tak ako ho ľudia používajú úplne bežne (kombinácia režimov s rotačnou kefou), dosiahnuť môžete výdrž približne 40 minút (+- pár minút). Ako som spomenul vyššie, pozor na režim Turbo, ktorý dokáže batériu zo 100 % na 0 % stiahnuť za 10 minút.

Batéria sa z 0 % na 100 % nabije za približne 3,5 hodiny, čo nepatrí medzi najrýchlejšie časy. Ak často vysávate väčšie priestory, zvážte kúpu náhradnej batérie, ktorú môžete nabíjať súčasne s vysávačom.

Clean Station: Extra hygiena, extra cena

V prípade, ak si dávate skutočne a myslím to naozaj tak, ako píšem, SKUTOČNE záležať na hygiene, možno vás zaujme samostatne predávaná Clean Station. Je to veľká zberná nádoba s vlastným odsávaním, ktorá funguje skutočne jednoducho.

Keď skončíte s vysávaním, z vysávača odstránite zbernú nádobu a tú namiesto manuálneho vyprázdnenia do koša odnesiete do Clean Station. Otvoríte veko, nádobu doň zasuniete a počkáte pár sekúnd.

Clean Station automaticky rozozná, že sa snažíte vyprázdniť nádobu, zapne sa a po pár sekundách je hotovo. Nádoba je prázdna a po nečistotách ani stopy. Clean Station ich vytiahne do sáčku, ktorý stačí vyprázdniť len raz za niekoľko týždňov.

Predpokladám, že pre väčšinu ľudí pôjde o zbytočnú investíciu, ktorú oželejú, no pre niekoho môže ísť o maximálny komfort a istota, že nečistoty skončia tam, kde majú a nie rozprášené kdesi v kuchyni v snahe vyprázdniť nádobu do koša.

Samsung Jet 90 Complete: Verdikt

Samsung Jet 90 Complete je, ako názov napovedá, kompletné riešenie pre väčšinu domácností. Vysávač je dosť výkonný pre vysávanie plávajúcich podlách, kobercov, pohoviek, áut a čohokoľvek medzitým.

Máte zvieratá? Žiaden problém. Máte vy alebo vaša partnerka či partner dlhé vlasy? Žiaden problém, postará sa o to šikovné riešenie so zabudovaným nožom na ich prerezanie a jednoduchšie povysávanie. To isté platí aj o domácnostiach s chlpatými domácimi miláčikmi.

Nejde o najlacnejší vysávač na trhu, no v tomto prípade ide o oprávnenú cenu. Samsung skutočne priniesol tak šikovné riešenia, aké by sme od takej veľkej firmy čakali. Ak teda hľadáte prémiový vysávač, s Jet 90 Complete nespravíte chybu. Minuté peniaze sa pretavia v ušetrený čas a ušetrené nervy.  

Samsung Jet 90: Hodnotenie

Samsung Jet 90
9 10 1
Samsung Jet 90 Complete patrí medzi najvýkonnejšie a najschopnejšie tyčové vysávače, aké sa aktuálne predávajú. Rozhodovanie medzi týmto kúskom a konkurenciou však bude ťažké.
9/10
Celkové skóre
 • Celkové hodnotenie
  9/10

Plusové body

 • Vysoký výkon
 • Nízka hmotnosť
 • Bohaté príslušenstvo
 • Vkusný dizajn
 • Intuitívne ovládanie

Mínusové body

 • Vyššia cena
 • Pre niekoho výdrž batérie
 • Chýba presnejší ukazovateľ stavu batérie

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať