POZOR na veľký podvod: Falošné profily sa snažia Slovákov okradnúť o peniaze!

Podvodníci zneužívajú meno rádií Expres a Europa 2.

Spoločnosť BAUER MEDIA Slovakia zastupujúca trojicu populárnych slovenských rádií Expres, Europa 2 a Jemné upozorňuje na podvod, ktorý sa šíri na sociálnych sieťach.

Podvodníci si na sociálnych sieťach založili profily, v rámci ktorých sa vydávajú za moderátorov uvedených rádií. Prostredníctvom týchto profilov sa snažia od ľudí vylákať peniaze.

Nič netušiacich poslucháčov lákajú falošnú výhru a žiadajú od nich osobné údaje a čísla platobných kariet. Tvrdia, že sa stali výhercami v súťaži, ide však o pokus o podvod.

Prosia ľudí, aby boli ostražití

Marketingový riaditeľ BAUER MEDIA Slovakia Tomáš Halmeš prosí poslucháčov a fanúšikov, aby boli ostražití.

„Dávajte si, prosím, pozor na falošné profily na sociálnych sieťach a podvodné stránky
zneužívajúce naše značky. Tak, ako v minulosti, aj teraz upozorňujeme, že naše rádiá neorganizujú žiadne súťaže mimo svojich oficiálnych webstránok, a nikdy si nepýtame údaje z platobných kariet. Súťaže organizujeme len na oficiálnych stránkach a profiloch našich rádií,“
uviedol Halmeš.

TIP REDAKCIE
TECHBYTE v roku 2021: Nárast o 50 %, pokorili sme aj hranicu 10 miliónov

Mario Marcinek z agentúry Neuropea upozornil, že falošný profil môže každý identifikovať
napríklad podľa toho, že vznikol len nedávno. Vysvetlil, že falošné profily majú často len veľmi málo alebo žiadnych priateľov. Rovnako im pri zverejnených fotografiách zvyknú chýbať lajky a komentáre.

podvod
Ukážka nekalej stránky, ktorá láka na falošnú výhru

Hoci býva zakročenie zo strany Facebooku pomalé, Marcinek odporúča profily nahlasovať. Spoločnosť poslucháčov a fanúšikov prosí, aby jej nahlásili falošný profil alebo stránku, pokiaľ ich objavia. Podnet môžu poslať na adresu expres@expres.sk.

Zatiaľ sa podarilo odhaliť tri falošné profily a stránky, pozor si dávajte na tieto adresy:

Total
178
Zdieľaní
Total
178
Zdieľať