navigacia

Sygic má novinku, do navigácie pridal rozpoznávanie dopravných značiek

Funkcia je súčasťou balíčka Premium+.

Slovenská spoločnosť Sygic, ktorá stojí za najsťahovanejšou offline navigáciou, predstavuje novú funkciu rozpoznávania dopravných značiek a informačných LED tabúľ. Vodič tak priamo v aplikácii uvidí aktuálnu maximálnu povolenú rýchlosť.

O rozpoznávanie dopravných značiek sa stará softvér so strojovým učením a kamera smartfónu, v ktorom je navigácia Sygic spustená. Spoločnosť verí, že nová funkcia prispeje k zdokonaleniu existujúcej funkcie rýchlostných upozornení.

Navigačné aplikácie bežne získavajú informácie o rýchlostných obmedzeniach z mapových dát, ktoré sa zvyčajne aktualizujú raz za niekoľko mesiacov. Takýto prístup spoľahlivo pokrýva väčšinu zmien cestnej siete počas roka.

Avšak žiadna navigácia, či už online alebo offline, nedokáže poskytovať aktuálne údaje o dočasných obmedzeniach v dôsledku prác na ceste. Navigácie si doteraz nevedeli poradiť ani s dynamickými rýchlostnými obmedzeniami zobrazenými na LED tabuliach, ktoré sa menia v priebehu dňa, vysvetľuje Sygic v správe pre médiá.

sygic

Spoločnosť uvádza, že Sygic GPS Navigácia je vôbec prvou, ktorá dopĺňa údaje máp o rýchlostné obmedzenia naskenované telefónom používateľa, vďaka čomu sa stáva aj navigáciou s najpresnejšími informáciami o rýchlostných obmedzeniach.

TIP REDAKCIE
One UI 4.0 s Android 12 bude už čoskoro dostupný aj pre Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3

Rozpoznávanie značiek je podľa Lukáša Dermeka, produktového manažéra Sygicu, jednou z najmodernejších technológií v automobilovom priemysle, ktorú teraz prinášajú do bežných smartfónov.

Navigácia vďaka rozpoznávaniu značiek zobrazuje ikonu rýchlostného obmedzenia, ktorá zodpovedá skutočnej situácii na ceste pred vodičom. Sygic plánuje technológiu rozpoznávania obrazu ďalej rozvíjať a hľadať pre ňu nové spôsoby využitia.

V budúcnosti môže zvládnuť rozpoznávať evidenčné čísla, chodcov, semafory a ďalšie objekty.

Funkcia rozpoznávania dopravných značiek je súčasťou predplatného Premium+ pre používateľov zariadení s OS Android a iOS. Existujúci zákazníci túto funkciu vo svojej aplikácii nájdu v priebehu najbližších dní, keď bude vydaná aktualizácia na verziu 20.9.0.

Sygic aktuálnu novinku predstavil ako súčasť ponuky k Čiernemu piatku. Balíček Premium+ na 12 mesiacov momentálne stojí 29,99 eur oproti pôvodným 55,99 eur (-46 %). Cena predplatného na 3 mesiace sa nezmenia (13,99 eur).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať