SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma: Rýchlosť až 250 Mb/s a cena 21 €!

SWAN vidí budúcnosť v 5G. Tam, kde má pokrytie vám dá nekonečný 5G internet za 21 € mesačne.

Slovenský telekomunikačný operátor SWAN v spolupráci s mobilným operátorom 4ka prináša na Slovensko prvý fixný a neobmedzený internet pre domácnosti prevádzkovaný na 5G sieti. Služba vďaka využitiu sietí 5. generácií ponúka vysoké prenosové rýchlosti až do 250/10 Mb/s.

Vzhľadom na to, že 5G nie je dostupné všade na Slovensku je limitovaná aj dostupnosť novej služby od SWANu. Operátor ju začne ponúkať v 10 mestských častiach Bratislavy, konkrétne v týchto:

  • Devínska Nová Ves
  • Dúbravka
  • Karlova Ves
  • Nové Mesto
  • Petržalka
  • Podunajské Biskupice
  • Rača
  • Ružinov
  • Staré Mesto
  • Vrakuňa

Akciová cena na 15 mesiacov

Domáci internet 5G na doma bude pre prvých zákazníkov dostupný za 20,99 € mesačne (na prvých 15 mesiacov pri 24 mesačnej viazanosti). Akcia pritom trvá do 28.2.2022, potom sa cena zvýši na štandardných 24,99 € mesačne.

Pokrytie službou bude rásť ruka v ruke s pokrytím ďalších lokalít 5G sieťou. „SWAN poskytuje tisícom rezidenčným zákazníkov pevný LTE internet, ktorý je výbornou alternatívou všade tam, kde nie je k dispozícii optické pripojenie. Pri 5G na doma je z pohľadu zákazníka revolúciou hlavne prenosová rýchlosť dát prenášaná vzduchom porovnateľná iba s optickým a káblovým pripojením. Ak si vezmeme, že u LTE sa začínalo rýchlosťami okolo 70 Mbps na zákazníka, tak u fixného 5G je to až 250 Mbps, pričom sme len na začiatku vývojovej cesty a vidíme v 5G ešte obrovský potenciál do budúcnosti,“ hovorí Juraj Zachar, projektový manažér SWAN.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 oficiálne: Extra výkon pre budúcoročné vlajkové lode

Inštalácia za 30 €, router za ďalších 50 €

Nová služba na 5G technológii si vyžaduje inštaláciu kvalifikovaným technikom, ktorý dopredu kontaktuje zákazníka a dohodne si s ním termín inštalácie do 10 dní od potvrdenia objednávky. Jednorazový poplatok za inštaláciu vonkajšieho terminálu je 49,99 Eur, pričom do 28.2.2022 platí akciová cena 29,99 Eur pri 24 mesačnej viazanosti.

5G signál je v domácnosti prijímaný pomocou 5G terminálu – malej vonkajšej antény veľkosti zápisníka, ktorý môže byť umiestnený na vonkajšej strane objektu, streche, balkónovom
zábradlí a pod. V interiéri je možné ho prepojiť s akýmkoľvek WiFi routerom zákazníka, pričom SWAN k službe ponúka prémiový dvojpásmový bezdrôtový gigabitový WiFi router pracujúci na frekvenciách 2,4 aj 5 GHz TP-Link EC230-G1 za jednorazový poplatok 49,90 Eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať