mavic 3 pro

DJI chystá Mavic 3 Pro, dron s dvomi kamerami a dlhou výdržou na jedno nabitie

Cena sa má pohybovať okolo 1600 dolárov.

Spoločnosť DJI predstavila v apríli dron Mavic Air 2S, pred koncom tohto roka ale nadšencov leteckého snímkovania poteší ešte jednou novinkou. Nazývať sa má Mavic 3 Pro.

Mavic 3 Pro bude dronom pre náročnejších zákazníkov. Nevypovedá o tom len avizovaná cena, ale aj pomerne výrazné zlepšenie dvoch kľúčových vlastností. Na mysli máme záznamovú techniku a výdrž na jedno nabitie.

Podrobnosti o zariadení zverejnil server DroneDJ, ktorý už v minulosti spoľahlivo informoval o ešte nepredstavených produktoch DJI. Detaily mu mal poskytnúť zdroj blízky výrobcovi.

Mavic 3 Pro

DJI Mavic 3 Pro by sa mal na jedno nabitie batérie udržať vo vzduchu až 46 minút (rýchlosť letu 25 km/h, bezvetrie), a to napriek tomu, že si so sebou ponesie viac hardvéru. Zariadenie vážiace 920 gramov totižto nebude mať jeden, ale rovno dva fotoaparáty.

Na palube sa má nachádzať 4/3″ snímač obrazu s rozlíšením 20 Mpx, ktorý bude spojený s objektívom s rozsahom svetelnosti od f/2.8 po f/11. Počíta sa so 84° zorným poľom, resp. 24 mm ohniskovou vzdialenosťou.

Druhé husle má hrať 1/2” senzor s rozlíšením 12 Mpx, pred ktorým bude umiestnený teleobjektív so svetelnosťou f/4.4. Vďaka ohniskovej vzdialenosti 160 mm môže pilot využívať 6-násobné priblíženie obrazu.

mavic 3 pro
Náčrt pochádzajúci z užívateľskej príručky. Foto: DroneDJ

Ohnisko má byť ale pevné. To znamená, že používateľ bude mať k dispozícii iba 6x zoom, nič iné. Počas natáčania záberov z vtáčej perspektívy bude môcť medzi oboma kamerami prepínať. Maximom má byť video v 5,2K rozlíšení. Snímkovanie a ďalšie nastavenia záznamu známe nie sú.

Lepšiu prácu by mali odvádzať senzory snímajúce okolie, pomocou ktorých sa dron vyhne prekážkam. Ich umiestnenie sa trochu zmenilo. Už „nepozerajú“ dopredu, sú mierne naklonené do strán (väčšie zorné pole). V palete režimov snímania nájdeme dobre známe funkcie ako HyperLapse, ActiveTrack, QuickShot a Panorama a taktiež asistovaný režim letu, ktorý uľahčí natáčanie krkolomných záberov.

Dve verzie

DJI pravdepodobne pripravuje dve verzie modelu Mavic 3. Popri štandardnej verzii by sa mal na trhu objaviť variant s označením „Cine“. Na rozdiel od svojho dostupnejšieho súrodenca bude vybavený SSD diskom. Videá z dronu používateľ stiahne pomocou vysokorýchlostného kábla (1 Gbps).

5,2K video vygeneruje veľa dát, poriadne úložisko tak padne určite vhod. Štandardný model sa bude aj naďalej spoliehať na microSD karty. Za SSD luxus si ale zákazník musí zaplatiť. Mavic 3 má stáť okolo 1600 dolárov, verzia Cine až 2500 dolárov.

Ovládač

Popri dronoch DJI uvedie aj nový ovládač Smart Controller V2 s operačným systémom Android, ktorý by mal byť vylepšený vo všetkých smeroch.

Technológia OcuSync zvládne prenášať video v HD kvalite na vzdialenosť 15 kilometrov. Integrovaná obrazovka s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov dosiahne svietivosť až 1000 nitov, čo zabezpečí dobrú čitateľnosť pri používaní za jasného slnečného svetla.

dji
Náčrt pochádzajúci z užívateľskej príručky. Foto: DroneDJ

Konektivitu zabezpečí WiFi, LTE (doplnkový modul) a Bluetooth. Akumulátor s kapacitou 5000 mAh udrží ovládač pri živote celé 3 hodiny. Rovnako ako drony, aj ovládač bude vybavený rozhraním USB-C.

Jasper Ellens uvádza, že DJI nové zariadenia verejnosti odprezentuje 15. novembra. Stále ide o nepotvrdené informácie, veci sa teda ešte môžu zmeniť.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať