Kingston predstavil DataTraveler Max, bleskový flash disk s kapacitou až 1 TB!

Prichádza v troch prevedeniach, a to s 256 GB, 512 GB alebo až 1 TB úložným priestorom. Dáta pritom dokáže zapisovať o rýchlosti 900 MB/s, zatiaľ čo čítanie dosahuje rýchlosť 1 000 MB/s.

Spoločnosť Kingston predstavila nový revolučný flash disk DataTraveler Max. Ide o jeden z prvých modelov svojho druhu, ktorý používa najnovší štandard USB 3.2 Gen 2 a zároveň o jednu z najrýchlejších flashiek aktuálne dostupných na trhu, informuje server Business Wire.

DataTraveler Max, skrátene DT Max, prichádza v troch prevedeniach, a to s 256 GB, 512 GB alebo až 1 TB úložným priestorom. Dáta pritom dokáže zapisovať o rýchlosti 900 MB/s, zatiaľ čo čítanie dosahuje rýchlosť 1 000 MB/s.

Zdroj: Kingston

DT Max na prvý pohľad vyzerá ako bežná flashka, teda okrem konektora, ktorého úlohu zohráva USB-C. Disk je chránený odolným a jednoducho uchopiteľným telom s posuvným uzáverom, pútkom a LED svietidlom. Ostatne ale nepôsobí nijak špeciálne, aspoň nie na pohľad.

Interiér flashky je však už úplne iný príbeh. Vďaka najmodernejším technológiám dokáže DT Max prenášať rôzne typy veľkých údajov, vrátane HD fotografií, 4K/8K videí či hudby, a to pri stabilnom udržiavaní tých najvyšších rýchlostí.

“DT Max ponúka špičkové rýchlosti a nekompromisný úložný priestor, ktorý umožňuje spotrebiteľom vytvárať a držať krok s dnešnými požiadavkami obsahu,” tvrdí Carissa Blegen, produktová manažérka spoločnosti Kingston. “Poskytujeme bezkonkurenčný výkon, ktorý naši zákazníci poznajú a očakávajú, a sme hrdí, že uvedením tohto produktu nastavujeme novú latku pre USB-C flash disky.”