Manikúra budúcnosti? V Dubaji vám implantujú mikročip priamo na necht, v budúcnosti môže slúžiť aj na platby

Stojí pod 60 eur.

Technológie postupujú rapídnym tempom. Exemplárnym príkladom, ktorý dokazuje toto tvrdenie, je jeden z kozmetických salónov v Dubaji. Prečo? V tomto salóne vám totiž spravia manikúru, počas ktorej priamo na váš necht nanesú mikročip s podporou pre NFC. O novinke informuje server Oddity Central.

Toto nie je prvýkrát, čo počujeme o implantovaní čipov pod ľudskú kožu. V Dubaji však tento novodobý “trend” posunuli na úplne novú úroveň. Čip vám v salóne Lanour implantujú priamo na necht, ktorý následne pokryjú špeciálnou ochrannou vrstvou. A aj keď je táto technológia stále v ranom štádiu, už teraz je možné na tento čip uložiť viacero kľúčových údajov, ako napríklad profily na sociálnych sieťach, webové stránky či kontaktné údaje vrátane telefónneho čisla.

Generálna riaditeľka salónu, Nour Makarem, uznala, že nájsť čipy, ktoré sú dostatočne malé a ľahké na to, aby sa zmestili na ľudský necht, je pomerne náročnou výzvou. Pracuje sa však na viacerých riešeniach, ktoré by mohli zväčšiť množstvo úložného priestoru na týchto čipoch. Makarem verí, že v budúcnosti budú môcť slúžiť aj na úkony, ako sú napríklad platby. Aktuálne plnia “len” úlohu akejsi inteligentnej vizitky.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák

“Nainštalujeme informácie, ktoré chcete. Napríklad vaše meno, telefónne číslo, účty na sociálnych sieťach, dokonca aj na webové stránky,” deklaruje riaditeľka salónu na svojom Instagrame. “Vždy zabúdam na svoje vizitky, vy svoj necht nezabudnete.”

Smart Nails: Koncept, ktorý láka zákazníkov aj zo zahraničia

Celý tento kuriózny koncept, ktorý nesie názov Smart Nails, mal vzniknúť ešte počas pandémie, kedy salon špekuloval nad rôznymi spôsobmi dodržiavania odstupu medzi osobami za použitia moderných technológií. Z konceptu sa napokon stal pomerne úspešný projekt, ktorý láka zákazníkov aj zo zahraničia.

Doposiaľ mal salón vykonať približne 500 takýchto procedúr. A cena? Tá prekvapivo nie je až tak vysoká. Za čip na nechte v Dubaji zaplatíte presne 250 emirátskych dirhamov, čo v prepočte vychádza na približne 57 eur.

Je tento čip bezpečný?

Samozrejme, nakoľko ide o čip, mnohí sa zaoberajú otázkou bezpečnosti. Zákazníci sa však akejkoľvej formy sledovania nemusia obávať. Predmetný mikročip je pasívnym zariadením, čo znamená, že údaje z neho je možné čítať len v prípade, že sa nachádza v tesnej blízkosti (konkrétne menej ako 2,5 cm) od prístrojov s podporou pre technológiu NFC.