leica smartfón

Leitz Phone 1: V Japonsku vznikol jedinečný Leica smartfón, stojí cez 1400 eur

Leica dizajn a masívny fotoaparát na prvom mieste.

Nemecká spoločnosť Leica prepožičala svoju značku niekoľkým smartfónom, z ktorých sú v súčasnosti asi najviac známe tie z produkcie firmy Huawei. Čo by ste však povedali na smartfón, ktorý by bol so značkou Leica spätý ako celok?

Jeden taký vznikol v Japonsku. Na trh ho uvádza operátor SoftBank, a to pod názvom Leitz Phone 1, informuje The Verge. Prirodzene, aj pri tomto zariadení je prvoradý fotoaparát. Na zadnej strane sa nachádza iba jeden snímač obrazu, čo sa zdá v dnešnej dobe málo.

Je však poriadny. Disponuje hraničnou veľkosťou 1-palca, rozlíšením 20 Mpx a svetelnosťou f/1.9. Objektív ponúka pomerne široké zorné pole, ekvivalent 19 mm ohniskovej vzdialenosti. Ak sa vám zdajú tieto čísla povedomé, nemýlite sa.

leica smartfon
Foto: SoftBank

Pred časom sme písali o smartfóne Sharp Aquos R6, ktorý je vybavený rovnakým fotoaparátom. Zariadenia zdieľajú aj ostatné komponenty, napríklad IGZO OLED panel s vysokou obnovovacou frekvenciou, čipset Snapdragon 888, 12 GB RAM, 5000 mAh batériu či operačný systém Android 11.

SoftBank sa ani nesnaží tajiť, že sú obe zariadenia takmer rovnaké. Kým Aquos R6 prezentuje ako smartfón pre tých používateľov, ktorí chcú len fotoaparát Leica, Leitz Phone 1 je určený pre zákazníkov, ktorí oceňujú celkový hardvérový dizajn typický pre nemeckú optickú značku.

leica smartfon
Foto: SoftBank

Zaujímavosťou je, že spolu so smartfónom sa v balení nenachádza len puzdro, ale aj samostatný ochranný kryt fotoaparátu. Rozmernú foto techniku tak môže spotrebiteľ chrániť krytkou podobne, ako objektív štandardného fotoaparátu.

Leica smartfón pôsobí jedinečne, čo nakoniec platí aj o jeho dostupnosti a cene. Predáva sa len v Japonsku, systém predbežných objednávok predajca spustí v priebehu zajtrajšieho dňa, uvádza The Verge. Záujemcovia si musia pripraviť neskromných 187 920 jenov, teda po prepočte takmer 1430 eur.