honor

Honor už nepatrí pod Huawei: Ako budú prebiehať aktualizácie starších smartfónov?

O bezpečnostné aktualizácie neprídu, s novými funkciami to bude asi horšie.

Spoločnosť Huawei predala svoju dcérsku značku smartfónov Honor, ktorá tak mohla odštartovať alebo skôr reštartovať, svoje pôsobenie na trhu aj so službami a aplikáciami od Google. Prvé takéto zariadenia už poznáme. Značka už ako samostatný subjekt predstavila smartfóny Honor 50, 50 SE a 50 Pro.

Honor počas svojho pôsobenia v područí Huawei vyprodukoval niekoľko viac či menej podarených smartfónov. Otázkou je, kto sa bude starať o ich aktualizácie, keďže vznikli ešte v dobe, kedy mal Huawei takpovediac „hlavné slovo“.

Situáciu ozrejmilo fínske zastúpenie značky Honor, informácie zdieľalo s technologickým serverom SuomiMobiili.

Aktualizácie firmvéru pre smartfóny Honor predstavené pred 1. aprílom 2021 bude mať na starosti pôvodná materská spoločnosť Huawei. To znamená, že za aktualizácie zariadení Honor 50 a ďalších, ktoré v budúcnosti vzniknú, bude výlučne zodpovedná firma Honor.

honor
Honor View 20

Smartfóny z prémiovej kategórie uvedené pred 1. aprílom 2021 získajú aktualizáciu každý mesiac, ostatné zariadenia z nižších tried obdržia update každé tri mesiace. Pôjde najmä o bezpečnostné aktualizácie, ale aj aktualizácie firmvéru, prostredníctvom ktorých môžu vývojári napríklad zlepšovať chod používateľského prostredia.

Žiaľ, Android 11 sa v kontexte softvérovej podpory nespomína. Nie je taktiež známe, dokedy budú dotknuté smartfóny aktualizácie dostávať. Honor len nekonkrétne uviedol „do konca životného cyklu produktu.“

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie

Aj keď teda vybrané smartfóny (zoznam nižšie) Android 11 a s ním súvisiace nové funkcie získať nemusia, (a zrejme ani nezískajú), bude aspoň postarané o ich bezpečnosť a správny a plynulý chod. Zostáva veriť, že bezpečnostné aktualizácie budú vývojári pripravovať aspoň po dobu dvoch rokov.

Bezpečnostné aktualizácie mesačne: Honor 20, Honor 20 Pro, Honor View 20

Bezpečnostné aktualizácie štvrťročne: Honor 30 a 30 Pro+, Honor 30i, Honor 30S, Honor View 30 Pro, Honor 20e, Honor 20i, Honor 20S, Honor 20 lite, Honor 10i, Honor 9A, Honor 9C, Honor 9S, Honor 9X, Honor 10X, Honor 9X lite, Honor 10X lite, Honor 9X Pro, Honor 8A, Honor 8S a Honor 8A Pro.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať