sms spravy

Google plánuje automaticky vymazávať SMS správy s overovacími kódmi

Drobnosť, ktorá uprace v doručených správach.

Klasické textové správy vytlačili do úzadia online komunikačné aplikácie, to ale neznamená, že už nie sú dôležité. Cez SMS-ky banky potvrdzujú prevody a platby, posielajú aj ich kuriéri, niektoré úrady a v neposlednom rade slúžia ako prostriedok pre doručenie overovacích kódov, resp. jednorazových hesiel.

Google má v pláne svoju aplikáciu Správy Google vylepšiť tak, aby bola prehľadnejšia. V máji vysvitlo, že tvorcovia chcú doručené textové správy zoraďovať do kategórií, vďaka čomu vybranú konverzáciu nájdete rýchlejšie a jednoduchšie.

V aplikácii by sa mali časom objaviť kategórie ako Osobné, Transakcie, Reklamy a Jednorazové heslá. Najočakávanejšou funkciou ale je automatické odstraňovanie jednorazových hesiel. Pokiaľ si používateľ túto funkciu v nastaveniach zapne, všetky takéto správy sa automaticky odstránia po 24 hodinách.

sms spravy
Foto: AndroidPolice

Množstvo služieb dnes podporuje, alebo rovno vyžaduje dvojfaktorovú autentifikáciu. Pri nastavovaní nového zariadenia a prihlasovaní sa do služieb jednoducho musíte zadať dodatočný kód alebo heslo, ktoré vám pri pokuse o prihlásenie príde práve formou SMS správy.

overovacie kody
Foto: AVG

Takýto kód má platnosť len niekoľko málo hodín, neraz iba pár minút. Je preto zbytočné, aby vám v aplikácii Správy naďalej zavadzal. Manuálne odstraňovanie takýchto správ teda Google vyrieši za vás. Správy po 24 hodinách jednoducho zmiznú, čo určite poteší všetkých, ktorí vo svojich správach a aplikáciách radi udržiavajú poriadok.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Novú funkciu Google aktuálne sprístupnil pre používateľov z Indie, ako informuje AndroidPolice. Zatiaľ nevieme, kedy sa dostane do ostatných krajín. Žiadnu prekážku v tom ale nevidíme, čiže by sme sa jej mali skôr či neskôr dočkať.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať