Strana SMER má nové logo: Je identické s tým, ktoré sa nachádza na Pintereste

Strana dnes predstavila nové logo. Unikátom teda nie je.

Politická strana smer nedávno ohlásila, že opäť zmení logo a vráti sa s ním späť k tradičnej ruži, ktorú v dizajnovej identite používali dlhé roky. Pár bystrých očí si všimol, že úplne identické logo sa nachádza aj na sociálnej sieti Pinterest, resp. na Instagrame.

Na zhodu loga upozornila komico-satirická stránka na Facebooku Zomri. Spolu so zmenou loga strana oznámila aj zmenu názvu. Doteraz ich ľudia poznali ako Smer – Sociálna demokracia, ďalej už budú pokračovať ako Smer – Slovenská sociálna demokracia.

Smer sa "inšpiroval" logom z Pinterestu.
Pôvodné logo. Nájdete ho na Pintereste alebo Instagrame.

Pred poslednými voľbami strana opäť zmenila logo a upustila od dlhoročnej tradície. Ružu nahradila šípka, ktorá mala podčiarknuť slogan „Nový smer“. „Strana Smer-SD svoj názov nezmenila, stále ostáva v oficiálnej platnosti pôvodný názov strany Smer – sociálna demokracia. Nové textovo-vizuálne logo slúži hlavne na lepšiu a adresnejšiu politickú komunikáciu hodnotového zamerania strany s občanmi a voličmi,“ vyjadrila sa strana.

TIP REDAKCIE
Galaxy Z Fold 4 bude podporovať S Pen, zrejme ho však nebude kam uložiť

Smer na logo asi veľa neminul

Strana vraj chce voličom odkázať, že do popredia nestavia „bruselské“ témy, ako sú „práva LGBTI, legalizácia drog alebo otázka výberu pohlavia“, ale témy „blízke slovenskej sociálnej demokracii“. Smer hovorí o minimálnej mzde či sociálnych istotách, informovali Aktuality.

Bohužiaľ to však vyzerá tak, že strana nezačala úplne najlepšie, keď logo, ktoré ich malo vrátiť k tradíciám, pravdepodobne získali z Pinterestu. Aby sme nikomu nekrivdili, logo je na Instagrame označené hashtagom #freepik, čo naznačuje, že ho môže použiť ktokoľvek.

Total
63
Zdieľaní
Total
63
Zdieľať