NCZI: Termíny pre 16 a 17-ročných sme pridelili správne. Ľudia sa nechcú očkovať

Mladší ľudia dostali termín, lebo starší ich nechceli.

Termíny, ktoré Národné centrum zdravotníckych informácií pridelilo mladým ľuďom vo veku od 16 do 17 rokov, boli nakoniec pridelené správne, informoval server noviny.sk. NCZI sa bráni tým, že o očkovanie je nízky záujem, a tak im neostalo nič iné ako termín prideliť tým, ktorí oň záujem prejavili.

Pripomenieme, že čakáreň pre všetkých ľudí starších ako 16 rokov spustili len vo štvrtok 28. apríla. Najväčší záujem o získanie termínu na očkovanie pritom prejavili prevažne mladí ľudia vo veku od 18 do 30 rokov. Pre ľudí mladších ako 18 rokov je dostupná vakcína od Pfizer/BioNTech, ktorá je tiež určená aj pre ľudí vo veku nad 60 rokov.

Ako sme informovali koncom minulého týždňa, keď pridelili termíny mladším ľuďom, strhla sa vlna kritiky. Analytici dokonca prichádzali s teóriami ako sa to mohlo stať. Ľudia samozrejme neboli spokojní s tým, že sa na očkovanie najskôr dostávajú mladí ľudia v čase, keď na termín stále čakajú aj starší občania.

TIP REDAKCIE
Zlá kvalita a falzifikáty: Francúzsko zbrojí proti online obchodu Wish
Foto: CyberSec

NCZI: Reakcii Ministerstva sa nečudujeme

Spád bol taký rýchly, že si neviem predstaviť, že by sa v tej chvíli rozhodlo inak,reagoval na rozhodnutie Ministerstva zdravotníctva zrušiť termíny pridelené mladším ľuďom riaditeľ NCZI Róbert Suja.

Suja zároveň podotkol, že celá situácia vznikla len kvôli tomu, že ostatné vekové kategórie neprejavujú vysoký záujem očkovať sa. Okrem toho, mladší záujemcovia sú za očkovaním ochotní cestovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať