sony xperia 5

Sony chystá nové smartfóny Xperia, svetu ich ukáže 14. apríla

Xperia 1 Mk. III

Japonský výrobca Sony zvykol predstavovať nové zariadenia radu Xperia koncom februára na podujatí Mobile World Congress. Pandémia túto prax zmenila. Spoločnosť posúva premiéru nových produktov na 14. apríla.

Sony v oznámení nepribližuje, aké technologické novinky predstaví. Je však viac ako jasné, že sa dočkáme minimálne novej generácie vlajkového modelu Xperia 1 III. Je tiež šanca, že výrobca prihodí aj nižší rad Xperia 5 III a Xperia 10 III.

Sony Xperia 1 III by mala obsahovať čipset Snapdragon 888, minimálne 256 GB interné úložisko, 6,5-palcový OLED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou alebo kvalitnejšie fotoaparáty, pri ktorých sa počíta aj s periskopom, teda použiteľnejším optickým priblížením.

Prísť by sme nemali ani o 3,5 mm audio jack, vyhradené tlačidlo pre spúšť fotoaparátu či snímač odtlačkov na bočnej strane. Po systémovej stránke dostaneme operačný systém Android 11.

Sony
Nová generácia by sa mala držať vzhľadu súčasného modelu Xperia 1 II

Informácie o prípadnej maloobchodnej cene nie sú v predstihu známe. Výrobca nové smartfóny uvádza do predaja až neskôr po ich oficiálnej premiére. Xperia 1 III by sa mohla na pultoch predajní ocitnúť až v lete.

Aj keď si na presnú cenu budeme musieť počkať, dá sa odhadnúť, čo nás čaká. Súčasná generácia Sony Xperia 1 II sa u nás začala predávať za 1 200 eur. Jej aktuálnu cenu si môžete pozrieť nižšie.

Aktuálna cena Sony Xperia 1 II na Slovensku

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať