LG G7

Vybrané smartfóny LG dostanú aj Android 13, sľubuje výrobca

LG prekvapuje trojročnou softvérovou podporou pre niektoré zariadenia.

Juhokórejská spoločnosť LG oficiálne ukončila svoje pôsobenie na trhu s smartfónmi. Mobilná divízia výrobcu nedokázala držať krok s konkurenciou, v posledných takmer 6 rokoch bola stratová.

Mobilná divízia spoločnosti LG napriek smutnému koncu v segmente smartfónov zostáva v technologickej histórii zapísaná ako významný hráč trhu, ktorý spotrebiteľom priniesol niekoľko kvalitných a pre mnohých aj nezabudnuteľných smartfónov.

Vlastníkov súčasných smartfónov značky LG spoločnosť ubezpečila, že neprídu o softvérovú podporu. V pôvodnej správe oznámila, že pre niektoré smartfóny pripraví aktualizáciu na Android 12. Konkrétnejšia vtedy nebola, podrobnejšie informácie zverejnila dnes.

LG uvádza, že všetky súčasné prémiové smartfóny dostanú tri veľké aktualizácie operačného systému Android. Plánovaná dostupnosť troch systémových aktualizácií sa vzťahuje na prémiové smartfóny LG vydané v roku 2019 a neskôr. Ide o zariadenia zo série G, V, Velvet a Wing.

Niektoré modely z roku 2020 dostanú dve hlavné aktualizácie na vyššiu verziu operačného systému Android. V tomto prípade ide napríklad o smartfón LG Stylo alebo zariadenia radu K.

Napríklad, LG Velvet bol predstavený minulý rok s operačným systémom Android 10. Jeho aktualizácia na Android 11 momentálne prebieha. To znamená, že v určitej dobe dostane aj Android 12 a Android 13.

LG
LG Velvet

Spoločnosť LG nikdy nepatrila k aktualizačným rýchlikom, a to ani po tom, ako v roku 2018 otvorila špecializované softvérové centrum, ktoré malo dostupnosť aktualizácií skvalitniť a urýchliť. Je teda možné, že používatelia súčasných vlajkových smartfónov budú musieť na aktualizácie čakať dlhšie než vlastníci zariadení konkurenčných značiek.

LG dopĺňa, že výrobu smartfónov ukončí po 2. štvrťroku, keďže chce dodržať zmluvné záväzky voči operátorom a obchodným partnerom. Zákazníci si tak stále budú môcť kúpiť smartfón LG, pokým sa neminú naskladnené zásoby.