facebook

Facebook zakročil proti alternatívnym aplikáciám Swipe a Simple

Dve populárne neoficiálne aplikácie zmiznú z obchodu Play.

Na sociálnu sieť Facebook sa nemusíte pripájať iba prostredníctvom oficiálnej aplikácie. V obchode Google Play môžete natrafiť na alternatívy z dielne vývojárov tretích strán, ktoré si za posledné roky vytvorili slušnú používateľskú základňu.

Alternatívne Facebook aplikácie môžu byť menej náročné na spotrebu dát a energie, neraz pracujú rýchlejšie a ponúkajú lepšie užívateľské prostredie. Aj z tohto dôvodu sa stali pre značnú skupinu používateľov obľúbenejšími než oficiálna aplikácia.

Zdá sa však, že sa musíme s alternatívnymi aplikáciami rozlúčiť. Minimálne s dvomi – Swipe for Facebook a Simple Social. Podľa serverov AndroidPolice a XDA obdržali vývojári týchto aplikácií od právneho tímu Facebooku výzvu, aby svoje aplikácie stiahli z obchodu Google Play.

Jednému z tvorcov mal podľa jeho vyjadrenia Facebook dokonca zablokovať účty na rovnomennej sociálnej sieti a taktiež na Instagrame.

swipe for facebook

AndroidPolice sa domnieva, že dané aplikácie mohli porušiť Facebookom stanovené pravidlá pre vývojárov, ktoré okrem iných náležitostí zakazujú úpravy základnej funkčnosti aplikácie alebo spôsobu spracovávania údajov (bod 3, písmeno a, odsek VII).

TIP REDAKCIE
Tesla Cybertruck pózuje v čerstvom videu: Pribudol stierač aj spätné zrkadlá

Obe aplikácie, Swipe for Facebook aj Simple Social, zatiaľ zostávajú funkčné, pokiaľ ich máte nainštalované v smartfóne. Prvá menovaná aplikácia sa v obchode Play ešte nachádza, nástroj Simple Social z obchodu Play už zmizol.

Pokiaľ tieto aplikácie prídu o podporu zo strany svojich vývojárov, čo sa časom asi stane, je vhodné ich nahradiť inými aplikáciami, či už ďalšími alternatívami alebo rovno oficiálnym klientom.

Ak máte najznámejšej sociálnej siete už dosť, TU nájdete návod, ako môžete svoj účet z Facebooku nadobro odstrániť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať