mwc

Veľtrh MWC prebehne tradičnou formou, viacero veľkých spoločností sa však nezúčastní

Facebook, Nokia, Sony, Oracle aj Ericsson.

Nedávno sme sa dozvedeli, že veľtrh MWC sa bude aj napriek stále zúriacej pandémii prebiehať tradičnou formou, nie digitálne. Samozrejme, organizátor GSMA učiní niekoľko opatrení, aby sa čo najviac minimalizovalo riziko prenosu nového koronavírusu. Medzi nimi možno nájsť obmedzenie maximálneho počtu účastníkov, pravidelnú dezinfekciu priestorov či povinné nosenie rúšok.

Vyzerá to, že GSMA si skutočne stojí za svojím rozhodnutím. Firmy, ktoré sa majú veľtrhu zúčastniť, však na to majú trochu iný názor. Viacero veľkých mien, ako napríklad Nokia, Ericsson, Sony, Oracle či Facebook potvrdilo, že sa podujatia nezúčastnia, informuje TechSpot. Dôvod je asi každému jasný.

Spoločnosti sa obávajú o zdravie svojich pracovníkov, ako aj účastníkov MWC. Jednoducho asi nie je veľmi zodpovedné prezentovať novinky fyzicky na pódiu s rizikom nákazy tisícov ľudí, keď existuje možnosť všetko nahradiť online formou s nulovým rizikom prenosu nákazy.

TIP REDAKCIE
AR/VR headset od Apple sa blíži: Kedy presne sa dostane do predaja a čo ponúkne?
MWC 2019
MWC 2019

MWC sa napokon možno zruší. Opäť

Ako prvá s odmietnutím zúčastniť sa podujatia fyzicky prišla spoločnosť Ericsson. Neskôr sa pridali aj Sony a Oracle. Pri Facebooku to bolo viac-menej jasné, nakoľko spoločnosť jasne prehlásila, že sa neplánuje zúčastňovať žiadnych fyzických podujatí minimálne do júna 2021.

Asi je len otázka času, kedy sa k týmto spoločnostiam pridajú ďalšie. Úprimne, asi nikto by nechcel zbytočne riskovať zdravie svojich zamestnancov a ani návštevníkov. Je teda možné, že sa MWC napokon predsa len zruší.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať