moto G8

Android 11 pre smartfóny Motorola: Aktualizácia putuje k dvom modelom strednej triedy

Moto G8 a G8 Power.

Pred koncom roka 2020 Motorola zverejnila zoznam zariadení, ktorým doručí operačný systém Android 11. Celkovo ide o viac ako 20 smartfónov. Aktualizácie sa zatiaľ vo veľkom nerozbehli, no k prvým modelom už pomaly prichádzajú.

Android 11 začínajú dostávať obľúbené smartfóny strednej triedy Moto G8 a Moto G8 Power, informuje GSMArena. Oba smartfóny sú z hľadiska hardvéru takmer identické, verzia Power ale má väčšiu batériu a kvalitnejšiu prednú kameru.

Ak jeden z modelov vlastníte, dostupnosť aktualizácie si zatiaľ kontrolovať nemusíte. Nová verzia systému je zatiaľ prítomná len na trhu v Kolumbii. Pár týždňov potrvá, kým sa dostane do všetkých regiónov sveta. Súčasťou aktualizácie je tiež bezpečnostná záplata z februára 2021.

Moto G8. Foto: Motorola

Oba smartfóny medzičasom nahradili novšie generácie Moto G9 a Moto G9 Power, tie však zatiaľ aktualizáciu nedostávajú. Výrobca sa tak rozhodol uprednostniť skôr predstavené zariadenia.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Aktualizácie pre smartfóny Motorola rozbehol model Moto G Pro, pre ktorý je Android 11 dostupný od januára tohto roka. Softvérovej inovácie sa, samozrejme, dočkajú aj vlajkové lode Moto Edge či vyklápačka Moto Razr.

Zostáva len veriť, že bude Motorola svižnejšia než po minulé roky a aktualizácie pripraví čo najskôr. Zoznam smartfónov Motorola, ktoré získajú Android 11, nájdete v predchádzajúcom článku.

Model Motorola Moto G8 Power nájdete aj u týchto predajcov:

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať